Coolpad Torino je nádherný smartphone, který zaujme

Praha, 14. června 2016 – Výrobce Coolpad představuje nový mobilní telefon Coolpad Torino. 5,5 palcový smartphone byl navržen tak, aby zaujal. Líbivý nadčasový design je charakteristický svými zaoblenými křivkami na zadní i čelní straně. Boční stranu mezi nimi elegantně vyplňuje zlatý rámeček. Kromě nádherného zpracování tak nabízí i pohodlné ergonomické používání. Prodej Coolpad Torino startuje v internetovém obchodě Mall.cz již tento týden za cenu 4 999 Kč do vyprodání zásob. (TZ)

Coolpad Torino je 5,5 palcový telefon s IPS displejem s HD rozlišením (267 PPI). Displej je chráněn zaobleným 2.5D krycím sklem. Telefon je vybaven 8jádrovým 64bitovým procesorem Qualcomm Snapdragon 415 o frekvenci 8x 1,36 GHz. Operační paměť nabízí štědré 3 GB RAM a 16 GB ROM včetně možnosti rozšíření o micro SD kartu. Zařízení podporuje datové sítě 4G LTE a prostředí Cool UI 8.0 je postaveno na Android 5.1 (Lollipop).

Telefon je na zadní straně vybaven druhou generací technologie čtečky otisků prstů. Tu je možné naprogramovat až 5 otisky a každému přiřadit zcela jiný úkon – odemknout telefon, v mžiku pořídit selfie ze zamčeného displeje, vytočit často volaný kontakt nebo začít nahrávat zvuk v průběhu hovoru. Čtečka na přiložení prstu reaguje okamžitě (do 0,5 s) a prsty lze přikládat v jakémkoli úhlu. Tato technologie čtečky druhé generace navíc podporuje snímání vlhkých prstů.

Pro fotografy

Optický senzor na zadní straně telefonu snímá 13Mpx fotografie s bohatými možnostmi rozšiřujícího nastavení. Mezi další vlastnosti senzorů na obou stranách patří podpora automatického ostření, světelnost f/2.2, panoramatické snímky, export do formátu GIF a nahrávání videa v rozlišení 1080p (Full HD). Pro náročné uživatele je k dispozici také profesionální režim. Ten dovoluje manuálně nastavit hodnoty ISO, clony, doby expozice a kontrastu.

Přední senzor s 5 megapixely jde vstříc mladším uživatelům, kteří se primárně chtějí bavit. Funkce Krása si pohrává s nejrůznějším vylepšením uživatelova obličeje v 25 úrovních projasnění pokožky, vyhlazení pleti, zúžení obličeje a korekce očí.

Režim Dual Space nabídne 2 identity v 1 telefonu

Technologie Dual Space získala na letošním veletrhu CES ocenění za nejbezpečnější šifrovací řešení v telefonu. Dual Space umožňuje vytvořit a používat na 1 zařízení 2 identity. V praxi to znamená druhý operační systém Android 5.1 s jiným Google účtem, kontakty, zprávami, fotografiemi, aplikacemi, apod. Všechna data v Dual Space prostoru jsou šifrována a nelze se k nim dostat jinou cestou než načtením správného otisku prstu uživatele. Na 1 telefonu tak uživatel může provozovat například další WhatsApp účet v případě, že má v telefonu vloženou druhou SIM kartu.

Technologie Dual Space je určena uživatelům, kteří se například mimo pracovní dobu chtějí věnovat jen svým osobním záležitostem nebo rodičům, kteří dětem půjčují svůj telefon na hraní a nechtějí už řešit starosti s přemístěnými ikonami a upraveným nastavením telefonu.

Dostupnost

Coolpad Torino bude v České republice v prodeji již tento týden v síti Mall.cz za promo cenu 4 999 Kč pro prvních 100 kusů. Poté bude telefon k dispozici i u ostatních prodejců za 5 999 Kč. K dispozici je bílo-zlatá varianta.

Produktové fotografie jsou k dispozici na Google Drive. Produktové video najdete na youtube.com. Coolpad můžete sledovat také na facebooku www.facebook.com/coolpadcz nebo na webových stránkách www.coolpad.eu/cz.

Technické specifikace

 • Displej: 5,5“ IPS HD, zaoblené 2.5D krycí sklo
 • Paměť: 3 GB RAM, 16 GB úložiště rozšiřitelné o microSD
 • Procesor: 64bitový, 8jádrový Qualcomm® Snapdragon™ 415 s frekvencí 1,36 GHz
 • Operační systém: Android 5.1.1 s rozhraním Cool UI 8.0
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 g/n (2,4 GHz), Bluetooth 4.0, GPS/AGPS, microUSB, FM přijímač
 • Fotoaparát zadní: 13 Mpx BSI senzor s autofokusem, LED blesk, f/2.2, Full HD
 • Fotoaparát čelní: 5 Mpx senzor s autofokusem, f/2.2, Full HD
 • Sítě:
  • Dual SIM
  • 2G: 900/1800/1900
  • 3G: 900/2100
  • 4G: 800 (20)/1800 (3)/2100 (1)/2600 (7)
 • Baterie: 2500 mAh, Li-Ion
 • Rozměry: 154 x 76,5 x 8,7 mm
 • Hmotnost: 163 g

O společnosti Coolpad

Coolpad vznikl v roce 1993 pod názvem Yulong Computer Telecommunication Scientfic Co., Ltd. a v současnosti je jedním z TOP 10 světových hráčů na trhu bezdrátové komunikace. Yulong byl u začátku vývoje prémiových chytrých telefonů a v Číně byl za předního vývojáře a dodavatele integrovaných smartphonů, bezdrátových datových systémů a podnikových řešení s přidanou hodnotou. V prosinci roku 2004 byl Coolpad zapsán na Main Board v Hong Kongu. Jako jeden z prvních výrobců zaměřených na výrobu chytrých telefonů spolupracuje s dodavateli na poskytování inovativních, odlišných a kvalitních řešení. Každý rok Coolpad vydá více než 80 nových produktů, které pak prodává v Číně, Severní Americe, Evropě a Indii. Aktivita výrobce Coolpad odstartovala v roce 2012 v Evropě ODM prodejem největším telekomunikačním operátorům. V roce 2015 Coolpad úspěšně vstoupil s první vlnou smartphonů vlastní značky do Evropy. Značka Coolpad je členem skupiny LeEco, nejrychleji rostoucí online content platformy na světě.