Nový výkonný Wi-Fi AC Router od D-Link

Praha 16. května 2016 — D-Link, expert na sítě pro digitální domácnosti, rozšiřuje svoji rodinu Wi-Fi AC produktů o nový router pro domácnost nebo kancelář. DIR-859 je nový AC1750 Dual-Band gigabitový router, který je vybaven pokročilými zabezpečovacími funkcemi pro extrémně rychlý přenos dat přes kabelové i bezdrátové připojení. (TZ)

Vysokorychlostní Wi-Fi AC a gigabitové ethernetové porty

AC1750 Dual-Band gigabitový router DIR-859 je vybaven nejnovější technologií Wi-Fi AC a také čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty, což z něj dělá perfektní základ pro vytvoření stabilní moderní síťové infrastruktury ve vašem domě nebo kanceláři. Integrované dvoupásmové Wi-Fi připojení nabízí rychlost přenosu dat až 1 750 Mb/s – 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 450 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz. Uživatelé jsou tak dokonale vybaveni pro multimediální aktivity vyžadující velkou datovou propustnost, jako jsou streamování nebo on-line hraní, a zároveň mohou bez problémů komunikovat přes internet nebo procházet webové stránky s bohatým obsahem. Každé frekvenční pásmo může fungovat jako samostatná bezdrátová síť, což zaručuje perfektní přizpůsobení sítě individuálním potřebám uživatele. Navíc může uživatel nakonfigurovat hostitelskou síť, přes kterou mohou návštěvníci přistupovat k internetu, aniž by měli přístup do privátní sítě.

Kromě toho jsou k dispozici čtyři gigabitové ethernetové porty pro rychlé a spolehlivé kabelové připojení zařízení, jako jsou chytré televizory, herní konzoly nebo síťová úložiště dat. Router můžete nainstalovat a ovládat buď přes webový prohlížeč za pomoci průvodce nastavením Setup Wizard anebo pomocí bezplatné aplikace QRS (Quick Router Setup) pro Apple iOS nebo Android. Bezdrátová síť je chráněna WPA a WPA2 šifrováním. Uživatelé mohou snadno a rychle připojovat nová zařízení pomocí funkce WPS (Wi-Fi Protected Setup). Vestavěný firewall chrání síť proti zákeřným útokům z internetu.

Dostupnost a cena

DIR-859 je nyní k dostání v v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 2 999 Kč nebo 109,90 EUR včetně DPH.

D-Link DIR-859 – přehled hlavních parametrů

  • AC1750 Dual-Band gigabitový router se špičkovou Wi-Fi AC technologií a celkovou rychlostí přenosu až 1 750 Mb/s (1 300 Mb/s v pásmu 5 GHz a 450 Mb/s v pásmu 2,4 GHz)
  • 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet WAN port
  • Čtyři 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet LAN porty
  • Tři externí dvoupásmové dipólové antény pro větší dosah Wi-Fi sítě
  • Snadné a bezpečné nastavení pomocí průvodce instalací s webovým rozhraním nebo bezplatné aplikace QRS pro mobilní zařízení
  • Pokročilé zabezpečovací funkce včetně WPA/WPA2 šifrování
  • Funkce WPS (Wireless Protected Setup)

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových výrobců síťové infrastruktury, který již 30 let dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivně ovladatelné produkty pro firmy a domácnosti. D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, úložiště dat a zabezpečovací řešení pro IP dohled. Řada mydlink™ Home obsahuje technologii pro automatizovanou domácnost, která umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv i pomocí smartphonu nebo tabletu. D-Link nabízí své rozsáhlé produktové portfolio organizacím a spotřebitelům prostřednictvím své globální sítě obchodních partnerů a poskytovatelů služeb. D-Link si uvědomuje význam zpřístupňování, správy, zabezpečení a sdílení dat a digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií pro plně integrované prostředí digitálních domácností a počítačových sítí.

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.