Ekosystém Red Hat partnerů okolo JBoss EAP 7 sílí

Praha, 1. července 2016 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, informoval o rozsahu svého globálního ekosystému partnerů okolo Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) 7, nejnovější verze ve svém oboru nejvyužívanější open source aplikační platformy, která splňuje specifikaci Java EE 7. Red Hat také představil své vize o budoucnosti vývoje aplikací pro hybridní cloudy založené na platformě Java. (TZ)

JBoss EAP je ze své podstaty modulární a lehkou platformou, která nabízí vysoký výkon i bezpečnostní vlastnosti při současném splnění požadavků na podnikovou úroveň spolehlivosti a na soulad se standardy. S dostupností zajišťovanou platformou JBoss EAP 7 překonává Red Hat specifikace Java EE a nabízí další vylepšení zaměřená na přívětivost pro vývojáře, vysokou produktivitu a podporu cloudových architektur. Partneři i zákazníci tak mohou být ve zpřístupňování inovativních aplikací flexibilnější, agilnější i rychlejší.

Jako první společnost na světě zaměřená na open source, která v příjmech překonala hranici dvou miliard dolarů, se Red Hat opírá o obrovský ekosystém partnerů složený nejen z velkého počtu výrobců OEM, distributorů a prodejců, ale také z nezávislých poskytovatelů software (ISV), globálních i regionálních systémových integrátorů (SI) a prodejců s přidanou hodnotou (VAR).

Během uplynulých deseti let se mnozí partneři stali úspěšnými firmami a vyvinuli specializované postupy zaměřené na to, jak zákazníkům umožnit vyvíjet, propojovat, nasazovat a spravovat aplikace pomocí lehkých a v cloudu snadno použitelných open source technologií značky Red Hat. Tito partneři hrají klíčovou roli v podpoře podniků na jejich cestě digitální transformace, kdy opouští tradiční prostředí s platformou Java EE a využívají hybridní cloudové architektury založené na agilitě a flexibilitě. Tedy na vlastnostech, za kterými stojí zejména DevOps přístup, architektury využívající mikroslužby a kontejnery.

V současnosti middlewarové technologie značky Red Hat využívá pro své aplikace a produkty nebo je certifikováno pro provoz či integraci s platformami Red Hat JBoss Middleware již více než 1 100 nezávislých poskytovatelů software. Mezi partnery společnosti Red Hat kategorie Advanced a Premier pro oblast middleware patří více než 400 konzultačních a integračních firem včetně většiny nejvýznamnějších globální systémových integrátorů.

Podpůrná vyjádření

Rob Cardwell, viceprezident pro oblast strategických partnerství a aliancí, Red Hat

„Když se zpětně podíváme na uplynulých deset let s JBoss, tak zjistíme, jak moc nám partneři pomohli dostat tuto platformu tam, kde je dnes. A nejen z pohledu JBoss EAP, ale z pohledu celého middlewarového portfolia značky Red Hat. Důležitosti tohoto vztahu jsme si velmi dobře vědomi a chceme našim partnerům poděkovat jak za jejich roli, kterou v minulosti sehráli, tak i za jejich možné budoucí přínosy.“

Andreas Hack, technický ředitel, Atos

„Jako největší evropský na konkrétní značce nezávislý systémový integrátor spolupracuje Atos s různými dodavateli zaměřenými na open source. A mohu říci, že spolupráce s žádným z nich nebyla v uplynulých třech letech tak úspěšná, jako se společností Red Hat. Základem byl společný projekt v Německu, v rámci kterého naše společnost dodala jak software pro aplikační server splňující specifikaci Java EE 6, tak i související služby údržby a podpory. Požadavky zákazníka jsme naplnili právě pomocí platformy JBoss EAP 6 a díky open source řešení je dodaná varianta ve srovnání s dříve využívaným aplikačním serverem nákladově výhodnější, a to jak z pohledu vývoje aplikací, tak i jejich následného provozu. Nový JBoss EAP 7 nám otevírá širokou škálu nových možností v oblasti systémové integrace i v segmentu řízených služeb. Díky JBoss EAP 7 můžeme udržet krok s rychlým technologickým pokrokem, moderními architekturami i s nejdůležitějšími potřebami našich zákazníků. Novinka nám pomůže i s poskytováním soběstačných mikroslužeb, s agilním vývojem, s bezproblémovým testováním i nasazováním a s masivním škálováním – to vše, aniž bychom se museli vzdát dosavadního osvědčeného dědictví platformy JBoss.“

Sacha Labourey, generální ředitel a zakladatel, CloudBees

„Je vzrušující vnímat směr, kterým se společnost Red Hat v případě platformy JBoss vydala. Díky JBoss EAP 7 jsou IT týmy připravené na přijetí moderních technologií a architektur. Jako partnery společnosti Red Hat nás těší, že se JBoss vyvíjí tímto způsobem. Organizace nyní mohou ještě více JBoss využívat jako faktický standard pro oblast middleware a těžit z přínosů nákladově efektivní platformy i podpory transformačních aktivit, jako je využití DevOps přístupů, cloudů i nepřetržité provozuschopnosti. JBoss EAP 7 je výhrou jak pro Red Hat, tak i pro CloudBees a naše společné zákazníky.“

Pierre Fricke, viceprezident pro oblast produktového marketingu, EnterpriseDB

„Firmy dnes více než kdykoli dříve musí nabízet digitální konkurenční výhodu. Tento fakt vyžaduje IT, které je schopné reagovat na neustálé změny. Rychlý vývoj a nasazování nových aplikací i dat vyžaduje flexibilní open source platformy a díky kombinaci platformy JBoss EAP 7 s EDB Postgres se mohou podniky osvobodit od nákladné a nepružné IT infrastruktury a urychlit tak rozvoj svého digitálního podnikání.“

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.