Společnost Panasonic oznámila uvedení videokamery do dlaně nižší střední třídy s celou řadou funkcí

Společnost Panasonic představuje nové videokamery do dlaně pro poloprofesionální použití. Jde o náhradu oblíbeného modelu AG-AC90. (TZ)

Model AG-AC30 je jednočipová kamera s rozlišením Full HD, která byla navržena a sestavena v Japonsku. Nabízí bezkonkurenční počet užitečných nástrojů a funkcí, které napomáhají zprostředkování profesionálního záznamu v nejrůznějších typech prostředí.

Videokamera disponuje objektivem v novém provedení, který se vyznačuje velmi širokým ohniskovým rozsahem (20x zoom a úhel široký 29,5 mm), třemi manuálními kroužky pro ostření, clonu a zoom, a dvoukanálovými XLR audio vstupy.

Tato kompaktní videokamera patří k nejlehčím ve své třídě. Váží pouhých 1,5 kg a obsahuje výkonné integrované LED světlo (300 lux na 1 m), které umožňuje pořízení záznamu i v přítmí, například na nočních svatebních oslavách a při bleskových rozhovorech.

Videokamera je vybavena novým snímačem se zpětným osvětlením (BSI) typu 1/3,1, který je oproti snímači u současného modelu širší a nabízí perfektní rozlišení a špičkovou kvalitu obrazu.

Ve výbavě nechybí ani inovativní ’tally’ (osvětlující LED kroužek, který zřetelně indikuje, zda kamera nahrává) a pětiosý hybridní optický stabilizátor obrazu (OIS) zajišťuje korekci rozmazání prakticky u všech typů záznamů. Tím se významně zlepšuje stabilita při natáčení v pohybu.

Nová funkce Level Shot slouží k automatické detekci a úpravě sklonu zaznamenaného obrazu a je doplňkem optické stabilizace obrazu, aby záznam vypadal profesionálně.

„Jde o kompaktní kameru, která beze zbytku splňuje požadavky profesionálních kameramanů při pořizování záznamu přímo na místě,“ říká Guilhem Krier, šéf rozvoje produktového marketingu a obchodu pro Evropu. „Když se karta v první pozici zaplní, videokamera automaticky pokračuje v záznamu na kartu v druhé pozici. Uživatel navíc může karty v kameře měnit během natáčení. Model AC30 disponuje díky sekvenční výměně plných karet za prázdné možností nekonečného záznamu pro natáčení delších událostí.“

Funkce duálního nahrávání navíc zajišťuje bezpečný, souběžný záznam, aby měl uživatel v případě potřeby okamžitou zálohu.

Model AG-AC30 bude v prodeji od září 2016. Očekávaná doporučená cena pro model AG-AC30 se pohybuje pod hranicí 1 600 EUR bez DPH.

Další informace o produktech divize Panasonic Broadcast najdete na stránce: http://business.panasonic.eu/broadcast-and-proav

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.