Taylor Wessing a HM Chan & Co oznamují založení pobočky v Hong Kongu

Mezinárodní advokátní kancelář Taylor Wessing  oficiálně oznámila založení pobočky v Hong Kongu a navázání spolupráce této pobočky s místní advokátní kanceláří HM Chan & Co. (TZ)

HM Chan & Co poskytuje právní poradenství v oblastech korporátního práva, fúzí a akvizic, kapitálových trhů, regulovaných tržních segmentů a compliance. Kancelář v současnosti poskytuje právní poradenství celé řadě investičních projektů ve fázi před primární emisí akcií (IPO), hlavním hongkongským burzovním titulům a potenciálním akvizičním projektům. Zároveň poskytovala právní poradenství v souvislosti s veřejným převzetím podniku v hodnotě HK$ 1,3 miliardy pod vedením konsorcia investorů v čele s Jet Li nebo byla zapojena do panelu investorů v rámci převzetí významné společnosti z oblasti zdravotnických informačních technologií. V rámci tohoto budou týmy Taylor Wessing a HM Chan & Co společně poskytovat korporátní právní poradenství se zaměřením na přeshraniční transakce, jakožto hlavní zaměření celého nově etablovaného týmu.

Vzhledem k mezinárodní klientele a silné pozici, kterou Taylor Wessing má v oblasti technologií, médií a komunikace, biotechnologií, privátního investičního poradenství a energetiky, realizují obě firmy proaktivní prorůstovou strategii s cílem efektivněji poskytovat služby v oblasti šetření ze strany regulatorních orgánů, zavádění jejich rozhodnutí, arbitráže a duševního vlastnictví. Díky tomuto spojení bude vedoucí partner HM Chan & Co Mark Chan úzce spolupracovat s německým partnerem v oblasti korporátního práva Dr. Jakobem Riemenscheiderem, který se ujímá vedení nové hongkongské pobočky. Dr. Jakob Riemenschneider hovoří německy, anglicky a mandarínskou čínštinou. Má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním právního poradenství pro evropské a asijské klienty v souvislosti s přeshraničními transakcemi a obchodními případy v oblasti korporátního práva. Bude se zaměřovat na příležitosti, které místní trh nabízí investorům, kteří sem přicházejí, i hongkongským investorům, kteří chtějí investovat v zahraničí.

Raimund Cancola, člen mezinárodní správní rady Taylor Wessing, komentuje: „Naše mezinárodní prorůstová strategie byla vždy v souladu s potřebami našich klientů a evidujeme rostoucí zájem  mezinárodních investorů o Asii a asijských investorů o mezinárodní investice. Díky našim rozsáhlým zkušenostem s podporou mezinárodním společnostem v asijském prostoru, dvacetiletou přítomností na čínském trhu a pěti letům působení v Singapuru, máme ideální pozici, abychom pomohli klientům vytěžit maximum z těchto příležitostí na trhu; v tomto smyslu je Hong Kong zcela přirozeným dalším krokem našeho růstu.“

Mark Chan, vedoucí partner HM Chan & Co, dodává: „Pro obě naše kanceláře je to nová, velmi zajímavá kapitola, která využívá naší silné pozice v oblasti korporátního právního a investičního poradenství. Taylor Wessing má skvělou pověst v oblasti kvality a já se, společně se svým týmem, velmi těším na spolupráci s Jakobem, v rámci níž nabídneme klientům služby velmi silného mezinárodního týmu. Za posledních dvanáct měsíců, kdy jsme úzce spolupracovali s Taylor Wessing, jsme si vzájemně potvrdili, že náš směr a hodnoty jsou totožné, což považuji za zásadní pro poskytování špičkových služeb a pro mezinárodní integraci.“

Nová hongkongská kancelář rozšiřuje stávající síť poboček Taylor Wessing v Asii. Celosvětová síť Taylor Wessing v současnosti čítá nyní celkem 33 kanceláří ve 20 zemích  Evropy, Středního východu a Asie a zastoupení ve Spojených Státech (Palo Alto a New York). Tato zpráva následuje po nedávném oznámení navázání spolupráce s kanceláří Al Sulaim Al Awaji & Partners ve Spojených arabských emirátech. Kromě toho minulý týden firma také oznámila, že RHTLaw Taylor Wessing dále založila svou regionální přeshraniční praxi otevřením své nové kanceláře ve Vietnamu. RHTLaw Taylor Wessing Vietnam vznikla sloučením PBC PARTNERS a RHTLaw.

O Taylor Wessing

Taylor Wessing je mezinárodní advokátní kancelář poskytující svým klientům celosvětově kompletní servis ve všech odvětvích jejich podnikání. K poradenství našim klientům přistupujeme cílevědomě a o jejich obchodních záležitostech přemýšlíme inovativně, čímž jim pomáháme uspět zejména v rychle se rozvíjejících oblastech. Podporujeme naše klienty všude tam, kde chtějí podnikat. Našich 33 kanceláří po celém světě není jen symbolickým zastoupením; jedná se o týmy se znalostí místního obchodního, průmyslového a kulturního prostředí, ale zároveň s mezinárodní zkušeností, což nám umožňuje klientům vždy poskytovat efektivní a integrovaná řešení.

www.taylorwessing.com