Zaplatíte na dovolené v taxi kartou? Cestovní aplikace Visa vám poradí ještě před cestou

Míříte do ciziny a nejste si jisti, s čím na místě můžete a nemůžete počítat? Bezplatná cestovní aplikace Visa Travel Tools vám pomůže s celou řadou praktických věcí. Nasměruje vás k nejbližšímu bankomatu, spočítá aktuální kurz, případně poskytne okamžitou asistenci při ztrátě platební karty. Nově také nabízí přehledné informace o tom, kde se v cílové destinaci dá nebo nedá platit kartou. Dopředu tak budete vědět, na co se ve vietnamských taxi nebo tureckých restauracích připravit. (TZ)

Od praktického průvodce až po slevové nabídky

Aktuální novinkou v nabídce funkcí aplikace Visa Travel Tools je zmíněný průvodce jednotlivými zeměmi, který přehledně zobrazí, nakolik jsou platební karty v dané zemi akceptovány v hotelích, restauracích či dopravě. Už před odjezdem tak budete vědět, zda budete na dovolené moci platit kartou stejně pohodlně jako doma, nebo jestli bude jistější vybrat si na místě z bankomatu hotovost. Tím ale novinky v aplikaci nekončí.

„V nadcházejících měsících budeme služby aplikace rozšiřovat ještě o celosvětovou nabídku slev a akcí. Ať už tedy vyrazíte kamkoli, s Visa Travel Tools aplikací se vám na mobilu budou zobrazovat zajímavé nabídky obchodů v místě, kde se právě nacházíte. Spuštění této funkce očekáváme v průběhu léta společně s průvodcem po světových metropolích,“ doplňuje František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

Asistence při ztrátě karty

Kdo je připraven, není překvapen a může v klíčové situaci jednat o to rychleji. Pokud v zahraničí přijdete o svou platební kartu, není třeba propadat panice. S pomocí aplikace Visa Travel Tools můžete bezplatně volat mezinárodní zákaznickou linku Visa, přes kterou vám umožníme ztracenou kartu zablokovat a vaše finance tak zůstanou v bezpečí.

Vyhledávač bankomatů

Ať už budete kdekoli, vždy máte jistotu, že se pohodlně dostanete k hotovosti, aniž byste museli složitě prohledávat celé město. Aplikace Visa Travel Tools vám ukáže cestu k bankomatu autem i pěšky. Zároveň zjistíte, které bance bankomat patří, jaké služby nabízí a jestli funguje nepřežitě či nikoli. „Naše aplikace vám navíc ukáže aktuální kurz vůči domácí měně,“ vysvětluje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Kde aplikaci stáhnout?

Aplikaci je možné bezplatně stáhnout v Apple App Store nebo v Google Play. Uživatelé si mohou vybrat z několika jazykových mutací v čele s angličtinou.

###

O společnosti Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE:V) je globální platební technologická společnost propojující zákazníky, obchodníky, finanční instituce a vlády ve více než 200 zemích a teritoriích světa, s rychlými, bezpečnými a spolehlivými elektronickými platbami. Společnost provozuje jednu z nejvyspělejších procesních sítí na světě – VisaNet – která dokáže zpracovat více než 65 000 transakcí za sekundu, se zabezpečením před podvody pro spotřebitele a zajištěním platby pro obchodníky. Visa není bankou, nevydává karty, neposkytuje úvěry ani nenastavuje sazby a poplatky pro spotřebitele. Inovace od společnosti Visa nicméně umožňují finančním institucím nabízet svým zákazníkům stále více možností: okamžité platby debetní kartou, používání předplacených karet nebo odložené placení pomocí kreditních produktů. Pro více informací navštivte www.visaeurope.com, blog Visa Vision (www.vision.visaeurope.com) a @VisaEuropeNews.