VMware představuje inovaci platformy Workspace ONE – identitou definované pracovní prostředí

Palo Alto/Praha, 18. července 2016 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), vedoucí firma v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility, představila inovovanou platformu VMware Workspace ONE založenou na nejnovějších aktualizacích řešení VMware AirWatch 8.4 a VMware Identity Manager, která nově umožňuje vytvořit identitou definované pracovní prostředí. Nová technologie pro adaptivní správu VMware Workspace ONE vychází z principu spotřebitelské jednoduchosti se zabezpečením na podnikové úrovni. Jejím smyslem je odstranit omezení samostatných řešení pro správu mobilních aplikací (MAM) a identitu jako službu (IDaaS) a chránit data uvnitř aplikací, aniž by správci zařízení museli urychlovat zavádění podpory BYOD. (TZ)

„VMware jako první spojuje správu identit, správu zařízení a poskytování aplikací do jedné integrované platformy na podporu zavádění podnikové mobility ve firmách, které transformují svoji starou infrastrukturu, aby dokázaly konkurovat v dnešní cloudové a mobilní éře,“ říká Dave Grant, viceprezident společnosti VMware odpovědný za marketing desktopových produktů pro koncové uživatele. „Zavádění nových SaaS a mobilních aplikací má zásadní význam z hlediska transformace podniku, avšak může představovat značné riziko. Nové schopnosti platformy VMware Workspace ONE zvyšují bezpečnost na úrovni celého podniku a zajišťují kontrolu nad firemními i soukromými zařízeními zaměstnanců.“

VMware Workspace ONE – jak sloučit správu identit, MAM a EMM

Podle nedávno vydané výzkumné studie společnosti IDC „si je velká většina organizací, s nimiž IDC přichází do styku, dobře vědoma přesunu od firemních k soukromým zařízením, avšak mnoho z nich má potíže s personálním zajištěním, nastavením procesů a rozhodováním v technických otázkách, což jsou předpoklady úspěšného zavedení politiky BYOD.“

Nové funkce platformy VMware Workspace ONE pokrývají celé spektrum variant připojování nových uživatelů a zařízení – od zcela neřízeného připojování nových soukromých zařízení uživatelů prostřednictvím internetového prohlížeče po zprovoznění plně řízených firemních zařízení.

Nová aplikace VMware Verify pro dvoufaktorové ověřování uživatelů (2FA) využívá soukromé chytré telefony a tablety jako efektivní ověřovací tokeny. Při přihlašování do podnikových aplikací z libovolného zařízení uživatelé jedním klepnutím potvrdí žádost o ověření pro okamžitou autentifikaci.

U nefiremních zařízení využívá platforma VMware Workspace ONE ochranu dat na úrovni operačního systému bez potřeby tradičních MDM profilů. Po stažení VMware Workspace ONE a zadání pracovní e-mailové adresy koncoví uživatelé automaticky získají možnost jednotného přihlášení ke všem podnikovým webovým, nativním, mobilním a Windows aplikacím. Pro přihlašování k citlivějším aplikacím koncoví uživatelé jednoduše aktivují funkci „Workspace Services“, čímž odemknou nativní ochranu dat v operačním systému. Aktivace Workspace Services slouží k ochraně soukromí uživatele a neumožňuje IT sledovat nebo zaznamenávat citlivé informace jako GPS, nastavená omezení a osobní aplikace.

U firemních zařízení lze v rámci řízeného pracovního prostoru s využitím možností technologie VMware AirWatch EMM vytvořit pomocí řešení VMware Workspace ONE Unified Endpoint Management kompletní přednastavenou konfiguraci, pokročilá pravidla podmíněného přístupu, audit zařízení, automatizovanou obnovu a řízení životního cyklu.

Transformace správy aplikací pro moderní mobilní platformy

Nové možnosti operačního systému Microsoft Windows 10 poskytují podnikům příležitost přejít od správy obrazů založené na datových centrech a doménách k modelu řízení podnikové mobility (EMM), který je jednodušší, bezpečnější a nákladově efektivnější. Novinkou v platformě Workspace ONE je sjednocený katalog, který podporuje repozitář aplikací Microsoft Windows Store for Business, tedy jednotné místo, kde manažeři a správci IT mohou vyhledávat, získávat a spravovat licence a distribuovat aplikace pro systém Windows 10 v rámci své organizace. Platforma VMware Workspace ONE zjednodušuje poskytování aplikací a řízení životního cyklu integrováním svého katalogu aplikací a technologií pro poskytování aplikací s Microsoft Windows Store for Business. To přináší správcům IT několik výhod, mimo jiné možnost pořizovat veřejně dostupné aplikace ve velkém objemu, dočasně ukládat licence pro off-line distribuci, recyklovat licence, vynuceně instalovat schválené aplikace pro Windows a zároveň omezovat přístup k veřejným zdrojům aplikací a do repozitáře nahrávat a dodávat interně vyvinuté aplikace.

Platforma VMware Workspace ONE bude také podporovat jednotné technologie společnosti Apple pro školství zavedené se systémem iOS 9.3, včetně řešení Apple School Manager, správy identit Apple ID a aplikace Classroom App. Cílem novinek je pomoci zefektivnit pracovní postupy, usnadnit správcům a uživatelům nalézt ztracená zařízení, umožnit uživatelům sdílet zařízení beze ztráty osobního nastavení a umožnit řízení upozorňování u aplikací. Pro usnadnění implementace nabídne VMware AirWatch 8.4 v ovládací konzoli speciální akademickou sekci, která umožní školním systémům spravovat studenty, kantory, třídy a zařízení specifickým způsobem vyžadovaným vzdělávacími systémy.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

  • Read a blog post for additional information on the VMware Workspace ONE updates
  • For information about the new unified endpoint management and security solution, VMware TrustPoint™ also announced today, read the press release here
  • For information about the new cloud access security broker (CASB) partners that joined the Mobile Security Alliance also announced today, read the press release here
  • Follow VMware on Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn and YouTube

O VMware
Společnost VMware je světovým lídrem v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility. Řešení VMware jsou založena na vedoucí virtualizační technologii a nabízí zcela nový model plynulého, rychlého a bezpečného IT. Zákazníci mohou rychleji inovovat svou infrastrukturu díky rapidnímu vývoji, automatickému doručování a bezpečnému používání libovolné aplikace. S tržbami ve výši 6,6 miliard USD v roce 2015 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.