Nechte se unést atmosférou olympijského Rio de Janeira!

Nejnovějším přírůstkem v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je průvodce městem Rio de Janeiro, které již za pár dní bude dějištěm letní olympiády. Autorem je brazilský fotograf, rodák z Ria, Leonardo Paris. (TZ)

Fripito přináší nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit nádhernou tropickou krajinu a hlavně neutuchající atmosféru v pulzujícím Rio de Janeiru. Průvodce provede nejznámějšími místy jako je socha Krista na hoře Corcovado, Cukrová hora, pláže Copacabana a Ipanema nebo historická čtvrť Santa Teresa. Součástí průvodce jsou i offline mapy a nespočet tipů, jak si vychutnat pobyt v Rio de Janeiru.

Autorem 70 fotografií je brazilský fotograf Leonardo Paris, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Úžasné Rio de Janeiro” bude do 21. srpna 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

 

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Leonardo Paris je brazilský fotograf, rodák z Rio de Janeira, tedy carioca. Fotit začal už v deseti letech fotoaparátem svojí mámy. Fascinuje ho fotografovat prostor kolem sebe a vyjadřovat tak nejen svoji lásku ke krajině, ale také zachytit její krásu. Je trpělivým a tichým pozorovatelem krás světa.

Zakladatelem projektu Fripito a autorem průvodce Namíbií je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil také průvodce Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito