Richard G. Branton se stal novým ředitelem MSD IT Global Innovation Center

Novým ředitelem pražského MSD IT Global Innovation Center se stal Richard G. Branton, viceprezident farmaceutické společnosti MSD a její globální ředitel pro technologie (CTO). Branton už řídí podobná centra v Singapuru a americkém Branchburgu. (TZ)

Pražské IT centrum se zabývá softwarovým inženýrstvím, IT provozem, digitálním marketingem, vytváří matematické modely a business analýzy a zkoumá využití mobilních technologií ve zdravotnictví. Vznikají zde podnikové aplikace pro řízení prodeje, výroby, výzkumu a vývoje léků, ekonomiky společnosti či manažerského a projektového řízení. Centrum zaměstnává více než 500 lidí.

Branton pracuje ve společnosti MSD (v USA a Kanadě známé jako Merck) od roku 1987 v různých pozicích v oblasti IT. V současnosti je zodpovědný za rozvoj IT technologií celé společnosti, což zahrnuje sítě a služby elektronické komunikace, datová centra, firemní mobilitu, cloud computing a všechny výrobní aplikace včetně SAP.

Branton získal titul bakaláře věd v oboru informatiky/účetnictví na West Chester University v Pennsylvánii a titul magistr obchodní administrativy/manažerských informačních systémů (MBA) na Widener University v Pennsylvánii.