Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom spustí první transkontinentální 5G síť

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) se spojila s předními telekomunikačními operátory SK Telecom and Deutsche Telekom na projektu nasazení první zkušební transkontinentální 5G sítě na světě. Ericsson bude v projektu výhradním dodavatelem infrastruktury. (TZ)

Tři společnosti dohromady spustí v Jižní Koreji a v Německu zkušební síť, která bude využívat klíčové 5G technologie jako virtualizace síťových funkcí (NFV), softwarově řízená infrastruktura (SDN), sdílení cloudu a network slicing. Hlavním cílem projektu je vytvořit globální prostředí pro 5G pokročilé komunikační scénáře a optimalizovat uživatelské zkušenosti s roamingem. Partneři budou navíc spolupracovat i na vývoji 5G ekosystému, podpoře globálního marketingu a možností v oblasti standardizace.

Alex Jinsung Choi, výkonný ředitel pro technologie a šéf Oddělení korporátního výzkumu a vývoje ve společnosti SK Telecom, uvedl: „5G se velmi liší od svých předchůdců v tom, že systém je vybudován jako platforma pro poskytování optimalizovaných služeb, které jsou přizpůsobeny potřebám jednotlivých zákazníků v celosvětovém měřítku. Prostřednictvím této třístranné spolupráce budeme schopni lépe pochopit a vybudovat 5G systém, který dokáže uživatelům na celém světě poskytovat stabilní a vylepšené uživatelské prostředí.“

Bruno Jacobfeuerborn, výkonný ředitel pro technologie ve společnosti Deutsche Telekom, řekl: „Mnoho ze zákaznických scénářů, plánovaných pro éru 5G, bude celosvětově vyžadovat vynikající a garantovanou kvalitu služby (QoS=Quality of Service). Použití Network Slicing pro Roaming bude z našeho pohledu klíčovým prvkem podpory mezinárodních firem našich zákazníků, kterým chceme poskytnout optimalizovanou zkušenost stejnou po celém světě. Těšíme se z účasti na tomto spojenectví zaměřeném na další rozvoj 5G komunikačních scénářů.“

Ericsson a SK Telecom v říjnu 2015 úspěšně předvedli technologii network slicing. SK Telecom a Deutsche Telekom uzavřeli strategické 5G partnerství na Světovém mobilním kongresu (MWC), který se uskutečnil v únoru 2016 v Barceloně.

Ulf Ewaldsson, výkonný ředitel pro technologie ve společnosti Ericsson, prohlásil: „5G umožní inovativní případy použití v globálním měřítku. Ericsson se zavázal ke spolupráci na ekosystémech a multi-odborové spolupráci s cílem pomoci všem si uvědomit jejich potenciál a zajistit všechny výhody 5G pro lidi, firmy a celé společnosti kdekoli a co nejrychleji.“

Uzavření partnerství mezi Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom oznámily společnosti na Světovém mobilním kongresu (MWC) Šanghaj, který se konal od 29. června do 1. července 2016 v čínském městě Šanghaj.

POZNÁMKY PRO REDAKTORY:

Tiskovou zprávu v anglickém jazyce najdete ZDE.

Grafické materiály Ericsson pro 5G: http://bit.ly/Ericsson_5G_images

Studie Ericssonu ohledně 5G:

Ericsson White Paper: 5G rádio přístup – schopnosti a technologie

Ericsson White Paper: 5G systémy – podpora transformáce průmyslu a společnosti

Ericsson White Paper: 5G energetická výkonnost – klíčové technologie a principy designu

Ericsson White Paper: 5G bezpečnost – scénáře a řešení

Ericsson Business Review: Co si 100 operátorů skutečně myslí o 5G

Brífing, prezentace, videa a další materiály:

www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress