Konec přelepování: první monitor Philips s vysouvací webkamerou

Praha, 9. srpen 2016 – Společnost MMD si je vědoma stále větší odhodlanosti hackerů i potenciálního rizika sledování přes webové kamery, a proto přichází s prvním monitorem Philips s webkamerou, která se skrývá v rámečku obrazovky a v případě potřeby se vysune. Nový 27palcový model 272B7QPTKEB, který by se měl objevit na trhu v srpnu, je kombinací výjimečné bezpečnosti a perfektního výkonu. Nabízí křišťálově čistý obraz s Quad HD rozlišením, extra široké pozorovací úhly díky IPS panelu, super rychlé USB 3.0 pro svižnější přenos dat a k životnímu prostředí šetrnou technologii PowerSensor. (TZ)

Další monitory s vysouvací webkamerou budou následovat v průběhu tohoto roku, například s úhlopříčkou 24 palců nebo s UHD rozlišením.

Větší zabezpečení kancelářských webkamer

Webkamery se staly rychlým a jednoduchým prostředkem, jak zůstat v kontaktu s kolegy a partnery po celém světě. Pro mnoho profesionálů je jejich webkamera zásadním nástrojem k přímému navázání kontaktu s lidmi – a posílení spolupráce – čímž se ušetří hodně času stráveného cestováním. Každá webová kamera je však i jakýmsi oknem do podniku. Při hackerském průniku by mohla být teoreticky použita k vytvoření neoprávněného přístupu. „S rostoucím vědomím potenciálně ohrožených míst v bezpečnosti si mnoho uživatelů nepřeje, aby webkamera celý den mířila na jejich pracovní stůl,” řekl František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko společnosti MMD. „Webkamera nejnovějšího monitoru 272B7QPTKEB tyto obavy zažene. Podle potřeby se během meetingů vysune, a jinak zůstává pohodlně skrytá.“

Nový model stejně jako ostatní profesionální monitory Philips disponuje řadou dalších výjimečných funkcí, zvyšujících produktivitu. Se svými 27 palci se pohodlně vejde na jakýkoliv stůl. Kvůli ultra úzkému rámečku je prostor na obrazovce maximální – čímž se také, pokud se zapojí vícero monitorů, vytvoří pohlcující zážitek. Obrazová kvalita je díky Quad HD rozlišení s 2560 x 1440 body perfektní. Skvělý zážitek ze sledování ještě podporují možnosti připojení pomocí digitálního DisplayPortu a HDMI. Monitor 272B7QPTKEB rovněž podporuje funkci „Daisy Chaining”: ta umožňuje propojit dohromady několik zařízení za použití jediného připojení mezi každými dvěma z nich.  Toto uspořádání kabelů s jedním DisplayPortem mezi sadou monitorů zajistí i přehlednější nastavení systému. Hlavní výhodou je vyšší produktivita a bezproblémový multitasking.

Eko produktivita

Nový monitor 272B7QPTKEB rovněž dokládá závazek MMD vůči udržitelné produktivitě. Energetická spotřeba je díky inovativním senzorům velice nízká. Technologie PowerSensor je schopná poznat, jestli někdo sedí před monitorem, a automaticky sníží jas obrazovky, pokud se uživatel vzdálí. Samotná tato funkce může snížit výdaje za elektřinu až o 80 procent a zároveň prodloužit životnost monitoru. Model 272B7QPTKEB neobsahuje BFR sloučeniny a je vyroben z 85% recyklovaného plastu, což z něj činí pravý ekologický nástroj produktivity.

Nový monitor Philips 272B7QPTKEB bude k dispozici od srpna za cenu 18 999 Kč (699 eur).

Více informací naleznete na: www.philips.com/monitors

Technické specifikace:

Specifikace Monitor Philips 272B7QPTKEB
Typ LCD panelu IPS technologie
Technologie podsvícení W-LED
Velikost panelu 27 palců / 68,5 cm
Plocha pro sledování 596,7 (H) x 335,7 (V)
Poměr stran 16:9
Optimální rozlišení 2560 x 1440 @ 60 Hz
Pozorovací úhly 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Jas 350 cd/m²
Kontrast (typický) 1,000:1
Barvy 16,7 millionu (True 8 Bit)
Vylepšení obrazu SmartImage
Příslušenství
 • vestavěné reproduktory 2 W x 2
 • vestavěná webkamera: 2,0 megapixová kamera s mikrofonem a LED indikátorem
 • uživatelské příslušenství: SmartImage, Input, PowerSensor, Menu, Power On/Off
 • kontrolní sofware: SmartControl
 • další příslušenství: Kensington lock, VESA (100 x 100 mm)
 • Plug & Play kompatibilita: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Stojan
 • úprava výšky: 150 mm
 • pivot: 90°

otočení: -175/175°

 • sklopení: -5/20°
Konektivita
 • USB: USB 3,0×3 (1 w/rychlé nabíjení)
 • Signal Input: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x 1, HDMI 1.4
 • Signal Output: DisplayPort out
 • Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
 • Audio (In/Out): PC audio-in, výstup pro sluchátka
Udržitelnost
 • ekologičnost a energie: PowerSensor, EnergyStar 7.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
 • recyklovatelnost obalu: 100 %
 • recyklovaný plast: 85%
 • bez PVC / BFR, rtuti a olova
Standard CE Mark, FCC Class B,
SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, UKRAINIAN, ICES-003

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na trhy střední a východní Evropy. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je ABC Data, AT Computers, eD‘ system Czech a SWS. Na Slovensku pak LCD monitory distribuuje prostřednictvím společnosti eD‘ system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p-com.