Ericsson: 5G Rádiové Prototypy připojují jedoucí vozidla na vysokorychlostní internet

Ačkoli mobilní operátoři na celém světě teprve plánují rozvoj svých podniků a sítí v 5G, je již nyní jasné, že schopnost podporovat mobilitu i ve vysokých rychlostech bude klíčová pro mnoho nových případů používání 5G včetně inteligentních automobilů a inteligentních dopravních aplikací jako autonomní auta a autobusy. Ericsson (NASDAQ: ERIC) již v sídle vedení společnosti ve švédském Stockholmu předvedl podporu mobilního připojení jedoucího vozidla s rychlostí datového přenosu překračující 7 Gbit/s. (TZ)

Joakim Sorelius, ředitel pro 5G architekturu společnosti Ericsson, řekl: “V únoru jsme předvedli propojení s propustností téměř 25 Gbit/s pro mobilní i pevné zařízení. Náš nejnovější pokrok v 5G technologii umožní operátorům testovat klíčové 5G aplikace, které vyžadují vysoce výkonné připojení k autům, autobusům a vlakům pro případy použití v chytrých vozidlech a inteligentní dopravě.”

Při představení, které se uskutečnilo 10. června 2016 v okolí sídla vedení firmy Ericsson ve švédské metropoli Stockholm, bylo použito stejné vybavení pro rádiový přístup, známé jako Ericsson 5G Rádiové Prototypy, které se v současnosti používá v testovacích systémech od firmy Ericsson u jednotlivých mobilních operátorů. 5G zařízení ve vozidle Ericssonu bylo během cesty schopno udržovat mobilní připojení do sítě s propustností více než 7 Gbit/s.

Pro demonstraci 5G Rádiových Prototypů bylo použito nové 5G rádiové rozhraní s názvem NR (New Radio – nové rádio) a masivní MIMO technoligií (multiple-input multiple-output). Masivní MIMO je kombinací MIMO a prostorového směrování signálu s pomocí velkého počtu anténních prvků. Masivní MIMO díky vyšší propustnosti zlepšuje uživatelskou zkušenost, ale také zvyšuje pokrytí, kapacitu a energetickou účinnost mobilní sítě. Masivní MIMO je zároveň jednou z 5G softwarových inovací, které Ericsson představil v červnu s cílem přinést klíčové 5G technologické koncepty do mobilních sítí současnosti.

Ericsson již spolupracuje s více než dvaceti předními mobilními operátory na celém světě na 5G networkingu a případech využití 5G, včetně 5G testovacích systémů. Nástup 5G ovlivní celou mobilní síť a související ekosystémy, od zařízení přes rádiový přístup až po řídící vrstvu sítě a cloud

(Ericsson 5G rádiové prototypy udržují vyšší než 7 Gbps mobilní připojení v jedoucím vozu, foto ZDE.)

POZNÁMKY PRO REDAKTORY:

Tiskovou zprávu v anglickém jazyce najdete ZDE.

Video k tiskové zprávě: Dopravní mobilita s 5G rádiovými prototypy od Ericssonu

Víc informací: 5G rádiové prototypy

Ericsson uvedl 5G softwarové inovace, které připraví dnešní sítě na 5G

Video: Ericsson 5G softwarové inovace přinášejí technologické koncepty 5G do dnešních mobilních sítí

Další studie Ericssonu ohledně 5G:

5G softwarové inovace a 5G media kit

Ericsson 5G terénní testování dosáhlo nejvyšší rychlost přístupnost více než 25 Gbit/s s MU-MIMO

5G rádiové prototypy od Ericssonu jsou připravené na terénní testování s NTT DOCOMO

Další 5G inovace zvyšují rychlost přenosu mobilních dat

Ericsson přichází s klíčovými 5G inovacemi jako první

Ericsson White Paper: 5G rádio přístup – schopnosti a technologie

Ericsson White Paper: 5G systémy – podpora transformáce průmyslu a společnosti

Ericsson White Paper: 5G energetická výkonnost – klíčové technologie a principy designu

Ericsson White Paper: 5G bezpečnost – scénáře a řešení

Ericsson Business Review: Co si 100 operátorů skutečně myslí o 5G

Brífing, prezentace, videa a další materiály:

www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress