Red Hat byl pro rok 2016 zařazen do kvadrantu vizionářů v oblasti infrastruktury pro virtualizaci serverů s architekturou x86

Praha, 15. srpna 2016 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil, že analytická firma Gartner zařadila platformu Red Hat Enterprise Virtualization mezi lídry v rámci srpnového vydání magického kvadrantu zaměřeného na virtualizaci serverů s architekturou x86. Platforma Red Hat Enterprise Virtualization umožňuje firmám z celého světa budovat základy pro budoucí technologie a současně integrovat svá stávající řešení s otevřenou, škálovatelnou a vysoce výkonnou virtualizační infrastrukturou.  (TZ)

Magické kvadranty Gartner jsou založené na důkladném posouzení komplexnosti vizí jednotlivých dodavatelů a jejich schopností tyto vize realizovat. Podle analytické firmy Gartner je přibližně 80 procent serverů s architekturou x86 virtualizovaných, nicméně virtualizační technologie jsou stále lehčí a podporují větší zátěž i agilní vývoj. Náklady, modernizace a specifické způsoby použití vedou firmy k tomu, že nasazují různorodé virtualizační technologie, navíc často od více než jednoho dodavatele.

Red Hat Enterprise Virtualization je otevřená platforma pro oblast infrastruktury a správy, která se může pochlubit robustními bezpečnostními vlastnostmi a je postavena na technologiích platforem Red Hat Enterprise Linux a Kernel-based Virtual Machine (KVM). Red Hat Enterprise Virtualization umožňuje zákazníkům virtualizovat tradiční i cloudové aplikace a představuje otevřenou alternativu k proprietárním řešením, přičemž jde o vysoce výkonnou, stabilní a bezpečnější platformu pro nejdůležitější virtualizovaná prostředí se systémy Linux i Windows. Tato platforma společnosti Red Hat zlepšuje ekonomickou efektivitu, interoperabilitu i agilitu virtualizace a snižuje tak náklady i komplikace spojené s proprietárními virtuálními stroji. Red Hat Enterprise Virtualization se opírá o ekosystém softwarových i hardwarových certifikovaných partnerů společnosti Red Hat a zákazníkům nabízí bezkonkurenční výkon, škálovatelnost i flexibilitu – tedy vlastnosti ideální pro provoz širokého spektra nejdůležitějších aplikací a systémů.

Podpůrná vyjádření

Gunnar Hellekson, ředitel zodpovědný za product management v oblasti Linuxu a virtualizace, Red Hat

„Mnoho firem hledá otevřenou alternativu k proprietárním virtualizačním řešením, která by jim nabídla lepší efektivitu i interoperabilitu a umožnila přenést tradiční infrastrukturu do nativních cloudových prostředí využívajících OpenStack nebo jinou obdobnou platformu. Jsme jedinou společností zařazenou do kvadrantu vizionářů a věříme proto, že toto umístění ještě více posílí a zvýší inovativnost a dynamiku našich vizí v oblasti otevřené a vysoce výkonné virtualizační alternativy.“

Dalí informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O magickém kvadrantu

Analytická společnost Gartner nepodporuje žádného konkrétního prodejce, produkt nebo službu uváděnou ve svých výzkumných publikacích. Zároveň uživatelům technologií nedoporučuje vybírat si pouze z těchto prodejců s nejlepším hodnocením. Výzkumné publikace společnosti Gartner obsahují názory vlastních odborníků a neměly by vyznít jako tvrzení faktu. Gartner se zříká jakýchkoli záruk, vyjádřených nebo předpokládaných s ohledem na výzkum, včetně záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro konkrétní účel.

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.