Videokonference bez hranic. Cisco Meeting Server umožňuje propojení se Skype for Business i dalšími platformami

Cisco uvádí nový produkt Cisco Meeting Server, který umožňuje připojení k virtuální schůzce z nástrojů pro spolupráci různých výrobců. K videokonferenci Cisco se tak konečně mohou připojit uživatelé Skype for Business i dalších platforem. Cisco věří, že toto je cesta, kterou se má a bude ubírat firemní komunikace do budoucna. (TZ)

Praha 24. srpna 2016 – Společnost Cisco představila vůbec první produkt na trhu, který dokáže propojit firemní nástroje pro videokonference všech velkých výrobců. Cisco Meeting Server umožňuje vytvořit jednu virtuální místnost, kam se mohou připojit uživatelé nástrojů Cisco, Skype for Business, Polycom, Avaya a dalších. Vygenerovaný odkaz umožňuje dostat se k virtuálnímu meetingu i přes iPhone. Cisco Meeting Server je prvním důležitým produktem týmu, který vzešel z letošní akvizice společnosti Acano firmou Cisco.

Společnost Cisco představuje Cisco Meeting Server – virtuální místnost, kde jsou vítaní nejen uživatelé komunikačních nástrojů jako je Cisco WebEx nebo Jabber, ale i ti, kteří jsou zvyklí se ke svým videokonferenčním schůzkám připojovat pomocí například pomocí Skype for Business. Cisco Meeting Server je také schopen v jediném okamžiku podporovat až 96 videokonferenčních hovorů ve vysokém rozlišení.

Za novým produktem stojí tým, který vznikl zkombinováním dlouholetých odborníků společnosti Cisco s novými experty, kteří přišli v souvislosti s akvizicí společnosti Acano z konce letošního ledna. Představená novinka nemá sloužit pouze k propojení nástrojů pro spolupráci společnosti Cisco se Skype for Business, ale ve virtuální místnosti se setkání mohou zúčastnit i uživatelé nástrojů od společností Polycom, Avaya a dalších. Připojit se lze přes mobilního klienta i WebRTC.

„Komunikace ve firmě, případně mezi různými firmami, často narážela na nekompatibilitu jednotlivých nástrojů. Několik členů mělo Cisco WebEx, další chtěli skypovat, část by nejraději komunikovala ze svého iPhonu a zbytek používal jiná řešení. My jsme se rozhodli, že tyto překážky odstraníme a každý se může připojit pouhým kliknutím na vygenerovaný link. Každý se připojí ze svého oblíbeného prostředí nebo platformy ke společnému jednání,“ říká Ivan Sýkora, produktový specialista společnosti Cisco.

Kromě již zmíněné výhody jednoduchého připojení ze všech platforem lze vyzdvihnout i další výhody řešení:

  • Stejný vzhled virtuální místnosti – nezáleží na tom, zda se uživatel dříve připojil z telefonu a poté z teleprezence, vzhled místnosti zůstává nezměněný a známý.
  • Efektivnější využití šířky pásma – v minulosti byl provoz videokonferencí poměrně nákladný. Cisco Meeting Server snižuje náklady tím, že optimalizuje šířku pásma mezi komunikujícími stranami.
  • Nižší náklady – Cisco Meeting Server je postaven tak, aby spolu s architekturou Cisco UCS umožnil flexibilnější přidávání serverů a snížil tak počáteční náklady.
  • Na velikosti nezáleží – produkt je určen jak malým společnostem s pouze několika uživateli, tak globálním firmám s desítkami tisíc uživatelů.
  • Jednoduchý model licencí – společnosti si mohou koupit služby, které potřebují již teď, ale mohou je přidat až v momentě, kdy se rozšíří.
  • Bezpečnost, která se od Cisco očekává – Cisco Meeting Server splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní standardy.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.