Společnost HP Inc. mění pohled na stolní počítače

Praha, 1. září – Společnost HP Inc. dnes představila dva nové počítače, HP Pavilion Wave a HP Elite Slice, které nabízejí alternativu k tradiční konstrukci počítačů pro domácnosti a kanceláře. HP transformuje své stolní počítače a nabízí zákazníkům výkon, jaký potřebují, v menším a kreativním designu. (TZ)

HP Pavilion Wave  kombinuje výkon stolního počítače a skvělý zvuk. Zákazníci, kteří chtějí prostorově nenáročný počítač, tak získají přístroj s krásným a kompaktním designem a s výkonem velkého počítače. Základem tohoto unikátního PC je integrovaný audio systém pro lepší zážitek z poslechu hudby, sledování filmů a komunikaci přes web. Hlavním prvkem šasi je trojúhelníková forma s inovativním parabolickým reflektorem a s integrovaným reproduktorem na vrchní straně počítače pro dokonalý 360° zvuk po celé místnosti.

HP Elite Slice je nejmenší stolní počítač společnosti HP, který je navržený pro spolupráci a komunikaci. Jde o první modulární firemní počítač s bezdrátovou konektivitou, který umožňuje zákazníkům sestavit si PC dle svého výběru. Tento desktop mění způsob, jakým je organizován kancelářský prostor, a vytváří dynamické pracovní prostředí. Všestrannost, výkon a vysoký stupeň bezpečnosti dohromady zvyšují míru efektivity a možnosti spolupráce mezi zaměstnanci a zároveň mění pracovní prostor i styl práce.

„Zákazníci, kteří dnes kupují stolní počítač, chtějí elegantní, inovativní a výkonný stroj,“ říká Achim Kuttler, generální ředitel divize Personal Systems EMEA ve společnosti HP Inc. „HP Pavilion Wave a Elite Slice jsou výsledkem spojení technologií a designu, které od základu mění pojetí stolních počítačů změnou jejich vzhledu, velikosti a přidáním funkcí pro nové možnosti využití.“

HP Pavilion Wave se skvělým zvukem a výkonem pro zábavu i produktivitu

HP Pavilion Wave je navržen pro umístění na desce stolu. S rozměry 17,29 cm x 16,81 cm x 26,13 cm je o 85 procent menší než tradiční PC.  Vzhled počítače nejvíce ovlivňuje centrální audio systém a použité prémiové materiály například u akustické tkaniny, která lépe rozvádí zvuk po místnosti. Parabolický reflektor na vrcholu počítače odráží zvuk do místnosti ve všech směrech a působí i jako výdech pro horký vzduch. Zvukový systém 360 Degree Multi-Directional Reflective Audio přináší křišťálově čistý zvuk na všech frekvencích a byl vyladěn B&O pro úžasný zvuk za všech okolností.

Trojúhelníkový design ukrývá tři hlavní prostory pro komponenty: základní desku na jedné straně, pevný disk na druhé a chlazení na třetí. Chlazení využívá heat pipes pro odvod tepla od základní desky a grafické karty ven vrchní stranou počítače a udržuje tak PC v nízkých provozních teplotách.

Dalšími prvky jsou:

 • Podpora až dvou 4K monitorů
 • Konektivita zajištěna třemi porty USB 3.0, jednomu USB 3.1 typu C pro rychlý přenos dat, HDMI, DisplayPort, Gigabitovým Ethernetem a přípojkou jack pro mikrofon/sluchátka
 • Čtyřjádrový procesor 6. generace Intel®CoreTM i5, HDD úložiště o kapacitě až 1 TB a SSD s kapacitou 128 GB a systémovou pamětí 8GB DDR4.
 • Volitelná dedikovaná grafická karta AMD RadeonTM R9 M470 pro editaci fotografií a vide anebo nenáročné hraní

HP Elite Slice navržen pro lepší produktivitu a spolupráci ve firmách

HP Elite Slice je navržen tak, aby reflektoval změny v pracovních návycích a nové možnosti spolupráce. Modulární design se vyznačuje nádhernými liniemi v matně černém provedení s prvky leštěné mědi. Zákazníci si mohou vybrat klasický kryt dodávaný v základu nebo různé další kryty s přídavnými funkcemi (například Collaboration Cover, Wireless Charging Cover) anebo dodatečné moduly, jako například audio modul, nebo optickou mechaniku.

Ultramalý, výkonný stroj s rozměry pouze 16,51 cm x 3,5 cm x 16,51 cm váží 1,04 kg.  Jde o první desktop určený pro firmy, který je napájen přes monitor pouze pomocí jednoho kabelu USB 3.1 Type-CTM. K tomu je zapotřebí monitor kompatibilní s USB Type-CTM , mezi které patří například nový Quad HD HP EliteDisplay S240uj. Monitor je vybaven integrovaným bezdrátovým nabíjením na USB typu C, které desktop dokonale doplňuje.

Všestrannost HP Elite Slice je podtržena možností rozšíření krytu a základny o další moduly. Zákazníci si mohou vybrat při výběru počítače a kdykoliv své řešení rozšířit o další modul tak, aby jim počítač vyhovoval co nejvíce:

 • HP Collaboration Cover: promění počítač v telefon využívající Microsoft Skype for Business pro snadnou správu hovorů díky dotykové klávesnici
 • HP Wireless Carging Cover: pro bezdrátové nabíjení přístrojů, které začne automaticky při kontaktu a eliminuje tak potřebu dodatečných kabelů. Zajistí, že jsou mobilní telefony a další zařízení vždy připraveny k použití. Wireless Charging Cover bude dostupný v první půlce roku 2017
 • HP Audio Module: díky nastavení zvuku mluveného slova jsou virtuální schůzky jednodušší. Další vylepšení přináší zvuk odladěný Bang & Olufsen, 360° technologie reproduktoru, duální mikrofon s dosahem pěti metrů a software HP Noise Cancellation
 • HP ODD Module: optická mechanika pro rychlé a snadné vytváření záloh, snadnou archivaci anebo zobrazení staršího obsahu na CD/DVD

Dalšími prvky jsou:

 • Volitelný senzor otisků prstů pro větší bezpečnost a snazší autentifikaci
 • Technologie HP Sure Start with Dynamic Protection – první sebeobnovovací ochrana na úrovni BIOSu
 • Procesory 6. generace Intel®CoreTM pro dostatečný výkon uspokojující všechny potřeby pracovníků
 • Unikátní 360stupňové chlazení s dvojicí větráků pro uchování počítače v nízkých provozních teplotách
 • Podpora dalšího příslušenství včetně ethernetového portu, Wi-Fi modulu, antén a HDMI a DisplayPort konektorů pro zapojení více monitorů.

HP Elite Slice for Meeting Rooms – navržen speciálně pro konferenční místnosti

Portfolio HP Elite Slice obsahuje také řešení HP Elite Slice for Meeting Rooms, první počítač pro konferenční místnosti s možností startu jednání pomocí jediného stisku tlačítka. HP Elite Slice for Meeting Rooms kombinuje HP Elite Slice, HP Collaboration Cover, HP Audio Module a software Intel® UniteTM a přináší unikátní řešení pro konference pořádané pomocí Microsoft Skype for Business. Tato konfigurace může být doplněna o nové monitory HP LD5511, které mají vysoké pozorovací úhly (až 178 stupňů) v rozlišení 1920 x 1080. Vysoký jas a kontrast zaručují vysokou čitelnost a tak se perfektně hodí právě do konferenčních místností až pro 12 lidí.

Cena a dostupnost

 

 • HP Pavilion Wave bude na českém trhu dostupný od poloviny září za cenu od 22 990 Kč.

 

 • HP Elite Slice bude v Česku dostupný od října za cenu od 19 990 Kč
 • HP Elite Slice for Meeting Rooms v Česku dostupný od října za cenu od 24 990Kč
 • HP EliteDisplay S240uj bude v České republice dostupný od listopadu za cenu od 12 990 Kč
 • HP LD5511v Česku dostupný od listopadu za cenu od 39 990

O společnosti HP Inc.

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

 

Tagged