Společnosti Panasonic a Codex uvedou na IBC 2016 nový systém RAW VariCam

Společnost Panasonic představí na IBC 2016 novou kinematografickou verzi kamery VariCam 35 se společně vyvinutým rekordérem Codex, který dokáže pořizovat nekomprimovaný záznam 4K RAW.   (TZ)

Společnost Panasonic představí na IBC 2016 novou kinematografickou verzi kamery VariCam 35 se společně vyvinutým rekordérem Codex, který dokáže pořizovat nekomprimovaný záznam 4K RAW.  

Nejnovějším přírůstkem do rodiny profesionálních kinematografických produktů je model VariCam Pure. A protože jde o „koprodukci“ společností Panasonic a Codex, lze stávající hlavu kamery VariCam 35 propojit s novým rekordérem CodexV-RAW 2.0, který je ideální pro epizodní televizní pořady a celovečerní snímky.

Rekordér V-RAW 2.0 se upevňuje přímo k zadní části hlavy kamery VariCam 35. Kamera si tedy ponechala stejný čip Super 35, expoziční rozsah s clonovým číslem 14+ a duální systém nativní citlivosti ISO jako původní model VariCam 35.

„Nový kamerový systém VariCam Pure umí pořídit čistý, nekomprimovaný RAW záznam až do 120 snímků/s na průmyslově standardní média Codex Capture Drive 2.0, která už v současné době hojně využívají mnohé kamerové systémy, postprodukční zařízení a studia,“ řekl Luc Bara, manažer technických produktů společnosti Panasonic. „Na high-endovém trhu je po nekomprimovaném RAW záznamu obrovská poptávka. A modulární koncept modelu VariCam nám ji umožní uspokojit.“

„Na základě názorů kameramanů a kamerových operátorů jsme navíc model VariCam Pure vytvořili v odolném, kompaktním a odlehčeném provedení, jehož hmotnost je jen pět kilogramů.“

Společnost Codex bude prostřednictvím svého balíku Production Suite nabízet své nejefektivnější pracovní postupy pro nesestřihané záběry a archivaci. Systém Codex Virtual File navíc uživatelům umožňuje přenášet celou řadu souborových formátů, mezi které patří například Panasonic VRAW, Apple ProRes a Avid DNxHR.

Média Codex Capture Drive zajišťují spolehlivé pracovní postupy od pořízení digitálního záznamu až po postprodukci. Spolu s původním kamerovým negativem lze získat také záznam metadat pro synchronní přehrávání a záznam (například data o objektivu a CDL), což s sebou přináší zeštíhlení produkce i postprodukce a výrazné časové i finanční úspory.

Uvedení rekordéru V-RAW 2.0 pro model VariCam Pure se plánuje na konec roku 2016 a cena se bude pohybovat do 30 000 EUR. Kamera bude představena na veletrhu IBC 2016 ve stánku C45 v hale 11.  

Další informace o řadě produktů Panasonic Broadcast a ProAV najdete na stránce: http://business.panasonic.eu/broadcast-and-proav

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.