Axis představuje technologii laserového ostření pro dohledové PTZ kamery

U konvenčních PTZ kamer (s otáčením/nakláněním/přiblížením obrazu – pan/tilt/zoom) může ve ztížených světelných podmínkách – například za úsvitu nebo soumraku – trvat automatické zaostřování delší dobu. Síťová kopulová PTZ kamera AXIS Q6155-E má vestavěný laser, který měří vzdálenost mezi kamerou a objektem, který má být čistě snímán. Díky tomu kamera dokáže zaostřit mnohem rychleji a přesněji, takže její záběr bude vždy čistý a ostrý. (TZ)

Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, představuje síťovou kopulovou PTZ kameru AXIS Q6155-E s laserovým ostřením, jež nabízí mnohem rychlejší a přesnější zaostřování, a to i za velmi náročných světelných podmínek. Kombinace nové technologie laserového ostření a vyšší kvality obrazu, již kamera AXIS Q6155-E nabízí, je neocenitelná v případech, kdy je nutné osoby nebo objekty identifikovat rychle a přesně.

„Pro současné konvenční PTZ kamery je automatické ostření jedním z největších problémů. Jsou-li světelné podmínky obtížné – například když svítá nebo při soumraku – trvá automatické zaostřování kamerám déle,“ říká Kent Fransson, globální produktový ředitel ve společnosti Axis Communications. „Díky naší nové technologii laserového ostření si kamera umí změřit vzdálenost objektů bez ohledu na úroveň osvětlení. Toto měření je navíc mnohem přesnější a proběhne okamžitě. To znamená, že kamera je vždy zaostřena optimálně a v každou chvíli poskytuje ostrý záběr.“

Model AXIS Q6155-E je vybaven technologií Sharpdome, která umožňuje monitoring objektů umístěných až 20° nad horizontem kamery. Nabízí rozlišení HDTV 1080p a 30x optický zoom. Tato špičková kamera poskytuje ostrý záběr i tehdy, když jsou světelné podmínky náročné – a to díky laserovému ostření a novému vylepšenému snímacímu senzoru, technologii Lightfinder vyvinutou společností Axis a funkci Speed Dry, rovněž od společnosti Axis, která umožňuje rychlé oschnutí kamery.

Kamera AXIS Q6155-E je ideální pro městský a perimetrový dohled, pro kritickou infrastrukturu, hromadnou dopravu a instalace v oblastech vzdělávání, průmyslu a ve vládních budovách. Díky kompaktnímu designu, malým rozměrům a možnosti přelakovat její tělo může tato kamera dokonale splynout se svým okolím. Nabízí rychlé a precizní otáčení / naklánění / přiblížení obrazu (pan-tilt-zoom – PTZ) a věrné snímání potřebného pole záběru ve všech úhlech pohledu.

Technologie Zipstream společnosti Axis umožňuje snížit nároky na šířku přenosového pásma i požadavky na kapacitu pro ukládání dat, a přitom zachovává potřebné detaily důležité pro forenzní průkaznost.

Kamera AXIS Q6155-E má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner (ADP) Program, jakož i řešení AXIS Camera Station. Aplikace třetích stran pro analýzu obrazu je možné pro kamery instalovat pomocí platformy AXIS Camera Application Platform a podpora řešení ONVIF umožňuje snadnou integraci kamer do široké škály video dohledových systémů.

Kamera AXIS Q6155-E by podle plánu měla být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. čtvrtletí 2016 za doporučenou maloobchodní cenu 79.900 Kč.

Podrobnější informace můžete získat v Bílé knize nebo ve videoklipu na odkazech níže:

White paper

http://www.axis.com/r/video-q6155e

Fotografie a další zdroje informací jsou k dispozici na adrese: http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q6155e

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu. Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.100 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 80.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.