Experti Cisco se podíleli na optimalizaci iOS 10. Zajistili lepší Wi-Fi konektivitu a prioritizaci byznysových aplikací

Praha 14. září 2016 – Partnerství společností Cisco a Apple, které obě firmy oznámily na konci loňského srpna, se výrazně podepsalo na nově představeném operačním systému iOS 10. Experti společnosti Cisco spolupracovali s vývojáři Apple na nových funkcích, které ocení především lidé z firemního prostředí, stejně jako jejich IT oddělení. Vzájemná spolupráce přinesla lepší Wi-Fi konektivitu a možnost prioritizace byznysových aplikací. iOS 10 také lépe pracuje s VoIP hovory, které se nyní z pohledu uživatele ovládají stejně snadno jako běžné hlasové telefonáty. Novinky ve svém důsledku přinášejí větší výdrž baterie a lepší kvalitu hovorů. (TZ)

Popsaná vylepšení testovalo více než 30 zákazníků a partnerů společnosti Cisco. Mezi nimi byli například provozovatelé britských a japonských telekomunikací (BT Group a KDDI). Test proběhl během letošního léta a výsledky ukázaly:

  • až 8x rychlejší přepojení přístroje na jiný hotspot (Wi-Fi roaming)
  • zvýšení spolehlivosti VoIP a Cisco Spark hovorů 66krát
  • snížení výpadků při prohlížení webu o 90 procent

Lepší Wi-Fi konektivita byla jednou z klíčových oblastí, na kterou se týmy zaměřily. Princip je jednoduchý – zatímco dříve se zařízení automaticky připojovala k hotspotu s nejsilnějším signálem, nyní se připojuje k tomu, který poskytuje nejvyšší kvalitu připojení. Pokud tedy například v průběhu hovoru prostřednictvím Cisco WebEx dojde k přetížení aktuálně používaného hotspotu, tak se zařízení automaticky připojí k jinému, který poskytne dostatečný výkon, ačkoliv jeho signál může být slabší. Při připojení k síti Cisco získá zařízení seznam nejbližších šesti hotspotů, takže při Wi-Fi roamingu nemusí kontrolovat kompletní spektrum kanálů Wi-Fi, přepojení je rychlejší a méně náročné na baterii.

Prioritizace byznysových aplikací nabízí možnost nastavení jejich preference. IT manažer jednoduše nastaví seznam aplikací, které jsou pro byznys firmy důležité a přidělí jim jasnou prioritu. Tu mohou dostat například nástroje pro video hovory, sdílení interních dokumentů a vnitrofiremní komunikaci. Naopak nižší priorita může být přiřazena sociálním médiím, online hrám nebo streamovaným filmům. Nestane se tak, že by se důležitý pracovní video hovor nemohl uskutečnit proto, že kolegové právě zatěžují síť sledováním hokejového zápasu. Kapacita sítě se vždy přesune na důležité aplikace, zatímco ty méně potřebné se budou muset spokojit se zbytkem.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.