Skupina MOL se v oblasti udržitelnosti zařadila mezi 15 procent nejlepších společností na světě

Budapešť, 14. září 2016 – Skupina MOL se opětovně stala součástí světového indexu udržitelnosti – Dow Jones Sustainability World Index (DJSWI). Na základě svého výkonu v oblasti udržitelnosti se umístila mezi 15 procenty nejlepších společností světa a je jedinou společností z regionu střední a východní Evropy, která je zahrnutá do tohoto indexu. (TZ)

Hodnocení uskutečnila společnost RobecoSAM, která se specializuje na investice v oblasti udržitelnosti. Společnost RebecoSAM hodnotila 68 největších veřejně obchodovatelných integrovaných společností v ropném a plynárenském sektoru, ale zařadit do indexu doporučila pouze 10 z nich. Po zahrnutí do indexu DJSWI se Skupina MOL zařadila mezi nejlepších 15 procent společností z celého světa.

Skupina MOL byla v Dow Jones Sustainability World Index uvedená už v letech 2010 a 2011 a stala se tak opět součástí indexu po pětileté přestávce. Do DJSWI se mohou dostat jen mezinárodní společnosti, které jsou na základě měření udržitelnosti v porovnání s podobnými průmyslovými společnostmi hodnocené jako nejlepší. Kritérii jsou faktory týkající se životního prostředí a výkonu v oblasti společenské zodpovědnosti. V potaz se bere také ekonomická udržitelnost.

„Naším cílem je úplná integrace udržitelnosti do našich každodenních činností. Ať už působíme kdekoliv na světě, je pro nás velmi důležitá bezpečnost zaměstnanců, komunit a životního prostředí. Zahrnutí do světového indexu DJSWI upevňuje naše odhodlání neustále se zlepšovat i v oblasti udržitelnosti. Uznání si proto zaslouží každý, kdo ve Skupině MOL pracuje na zdokonalování našich postupů a zvyšování našeho výkonu v této oblasti, ať už se tomu tak děje na výrobních provozech či v kancelářích,“ řekl József Molnár, generální ředitel Skupiny MOL.

O indexech Dow Jones

Indexy S&P Dow Jones (S&P Global) jsou největším celosvětovým zdrojem pro koncepci různých indexů, sběr dat a průzkum. Jsou východiskem pro ukazatele finančního trhu, jako jsou S&P 500® a Dow Jones Industrial Average®. S více než miliónem indexů a více než 120letou zkušeností definují indexy S&P Down Jones způsob, jakým investoři hodnotí trhy a obchodují na nich.

O Skupině MOL

Skupina MOL je vedoucí mezinárodní, integrovaná ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Aktivně působí ve více než 30 zemích světa s dynamickou mezinárodní základnou 26 000 zaměstnanců a více než 100letou tradicí. Aktivity Skupiny MOL v oblastech průzkumu a těžby přitom vycházejí z více než 75leté zkušenosti. V současnosti Skupina provádí těžbu v osmi zemích a průzkum ve třinácti zemích světa. MOL provozuje čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Skupina MOL má také vlastní síť bezmála 2 000 čerpacích stanic v deseti zemích střední a jihovýchodní Evropy.