Canon přichází s revoluční technologií UVgel, která změní svět velkoformátového tisku se systémem roll-to-roll

PRAHA, 16. září 2016 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila svoji nejnovější tiskovou technologii UVgel. Canon tuto jedinečnou technologií brzy představí v nové modelové řadě roll-to-roll tiskáren, které poskytovatelům služeb z oblasti velkoformátového tisku nabídnou nevídanou kombinaci produktivity, obrazové kvality, širokého spektra využitelnosti, automatizace a nízkých provozních nákladů. (TZ)

„Tuto novou revoluční a převratnou technologii jsme vyvinuli v úzké spolupráci s našimi zákazníky i významnými prodejci a celý proces výzkumu i vývoje jsme podpořili značnými investicemi,“ říká Jeppe Frandsen, Executive Vice-President Industrial and Production Solutions ve společnosti Canon Europe.  „Naši zákazníci vždy považovali za důležité krátké reakční doby i vysokou produktivitu a my děláme vše pro to, abychom tyto jejich požadavky naplnili a nabídli poskytovatelům tiskových služeb i prodejcům skutečný pokrok v oblasti produkčního tisku se systémem roll-to-roll. Jsme velmi hrdí na to, že naše nejnovější technologie překonává hranice možností latexového tisku i tisku eco-solventními inkousty. Technologie UVgel se může pochlubit vyšší produktivitou tisku, za níž stojí rychlejší přenos inkoustu na materiál, přičemž vykazuje nižší spotřebu inkoustu a poskytuje rozšířený barevný gamut. Tato technologie bude základem nadcházející generace roll-to-roll tiskáren, které našim zákazníkům pomohou se zvýšením jejich tiskové produktivity při současném snížení provozních nákladů a podpoří tak růst jejich podnikání.“

Klíčové vlastnosti a přínosy technologie UVgel:

  • Zcela nový inkoust vytvrditelný UV zářením, který společnost Canon vyvinula tak, aby vytvářel gel okamžitě při kontaktu s materiálem. Výsledkem je velmi přesné umístění inkoustových kapek umožňující perfektní opakovatelné výstupy při tisku vysokou rychlostí.
  • Spojení širokého barevného gamutu inkoustů na bázi rozpouštědel s přínosy pro životní prostředí a s bezpečností latexových a UV inkoustů.
  • Snížení tiskových nákladů až o 40 procent v porovnání s eco-solventem a latexem díky ultratenké disperzi inkoustu, která nevytváří téměř žádný reliéf na povrchu médií, a nízké spotřebě inkoustu.

Výsledkem všech těchto vlastností je nákladově efektivní, netoxický, odolný, barevně stálý a vysoce kvalitní tisk při použití prakticky jakéhokoli flexibilního materiálu.

Převratná technologie tisku UVgel v sobě navíc spojuje hned několik nových hardwarových technologií z dílny společnosti Canon, mezi které patří:

  • Pokročilá technologie piezoelektrické tiskové hlavy další generace, která využívá patentované akustické vzorkování pro průběžné sledování výkonu trysek během tisku.
  • Unikátní subsystém LED UV vytvrzování, který funguje naprosto nezávisle na tiskovém systému a zajišťuje stejné časování od vystřelení kapky po její vytvrzení pro každou kapičku inkoustu. Díky této technologii se mohou výstupy pochlubit bezprecedentně jednotným podáním celého tištěného obrazu.
  • UV systém založený na technologii LED, který inkoust vytvrzuje bez tepelného vyzařování a umožňuje tak bezproblémový tisk na nejtenčí a na teplo nejcitlivější flexibilní média.
  • Neustálá průběžná kompenzace výkonu trysek, která usnadňuje bezobslužný tisk a snižuje množství odpadu.

„Strategií společnosti Canon je působit na rostoucích trzích a nabízet průlomové produkty, které jsou výhodné pro naše zákazníky i partnery,“ pokračuje Jeppe Frandsen. „Oblast grafického tisku včetně velkoformátových značení expanduje velmi rychle a objem tisku na zařízeních se systémem roll-to-roll každoročně roste. Navíc přes 40 procent všech zakázek je nutné vyřešit během 24 hodin a takto krátké lhůty jen podtrhují důležitost a očekávání, která jsou dnes v tomto oboru naprosto běžná. Společnost Canon je hrdá na to, že pokračuje ve svém závazku přinášet zákazníkům a partnerům řešení, která naplňují tiskové požadavky pro 21. století.“

Nejnovější technologie tisku UVgel bude základem rodiny nových tiskových produktů se systémem roll-to-roll, z nichž první bude vysoce produktivní tiskárna pro formáty se šířkou až 64 palců plánovaná na jaro příštího roku. Výrazné investice do nové technologie jsou důkazem pokračujícího úsilí společnosti Canon o udržení pozice lídra v oblasti digitálního grafického tisku. Díky své vysoce oceňované a úspěšné modelové řadě Océ Arizona se navíc Canon již etablovat i jako přední hráč na trhu s UV flatbed tiskárnami.

„Těšíme se na to, až v následujících měsících na významných evropských akcích pro prodejce i zákazníky naši nejnovější průlomovou technologii předvedeme v konkrétních zařízeních,“ dodává Jeppe Frandsen.

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.