V Lidových novinách začíná Velký kurz rodinných financí

Velký kurz rodinných financí je nový vzdělávací projekt deníku Lidové noviny. Seriál bude vycházet každý den od 16. září do 21. října. Součástí seriálu je také vědomostní hra o tři iPady. V dnešních novinách najdou čtenáři kromě prvního dílu seriálu i herní plán, který jim umožní se do hry zapojit. (TZ)

V celkem třiceti dílech se kurz věnuje nejpoužívanějším bankovním produktům a službám, ale také pojištění, reklamacím u finančních institucí, bezpečnostním souvislostem finančních produktů, poradí s rodinným rozpočtem, s tím, jak finančně zajistit své děti i jak se připravit na klidné, finančně stabilní stáří. Velkou pozornost seriál věnuje nebezpečím, která ve finančním světě hrozí, a také poradí, jak se jich vyvarovat. Seriál vznikl ve spolupráci s bojovníkem proti poplatkové politice bank Patrikem Nacherem a jeho týmem ze serveru Bankovní poplatky a GEEN Vstřícná banka.

V každém díle na čtenáře čeká jedna kvízová otázka, jejíž správné zodpovězení určí písmeno, které čtenář zapíše do herního plánu, a postupně tak vyluští tajenku. Výherce bude ze zaslaných správných odpovědí vylosován po skončení kurzu na sklonku října.