Expres.cz slaví narozeniny, je rok na trhu

Lifestylový web Expres.cz, který je nejmladším titulem portfolia mediální skupiny MAFRA, slaví první rok své existence a chystá také několik interaktivních novinek. V srpnu 2016 překonal hranici 1 milionu reálných uživatelů a stabilně si drží svou pozici mezi nejčtenějšími bulvárními weby. (TZ)

„Rozšířením našeho portfolia o Expres.cz  jsme na trhu oslovili především mladší část čtenářů. Zároveň jsme nabídli širší prostor obchodním partnerům. Že to byl správný krok, potvrzují i inzertní prodeje, ještě letos plánujeme navýšení výkonu,“ říká Štěpán Košík, předseda představenstva mediální skupiny MAFRA.

Nejvíce stránek si zobrazili návštěvníci Expres.cz v červnu 2016, jejich počet dosáhl téměř 16,5 milionu. Nejúspěšnějším dnem z pohledu počtu zobrazených stran bylo pondělí 8. února 2016, kdy bylo na webu Expres.cz zobrazeno 1 086 682 stran, nejvíce uživatelů přišlo na Expres.cz v úterý 30. srpna 2016 – celkem 136 339. Nejnavštěvovanější rubriky na Expres.cz  jsou Celebrity, Virál a Zprávy.

Narozeniny slaví Expres.cz i několika novinkami, které připravila redakce pro čtenáře.

„Hlavní novinkou bude vlastní pořad, který vzniká ve spolupráci s Playtvákem. Půjde o neotřelý magazín s insider přístupem o celebritách, který bude vtipnou formou rozkrývat kauzy a události v českém showbyznysu. Čtenáři se můžou těšit i na zajímavé rozhovory s aktéry a redaktory Expresu,“ říká Petr Konečný, šéfredaktor Expres.cz.

Kromě toho se rozšíří videoobsah a čtenáři se můžou těšit na ještě větší nabídku názorů a komentářů známých osobností. Během podzimu budou pravidelně vycházet internetové sloupky osobností z řad politiků, expertů a celebrit. Kromě komentovaných live přenosů ze zákulisí společenských akcí připravuje redakce také jinou formu zpravodajských a virálních videí, takzvaných videostories.