Společnost ABB představuje na veletrhu InnoTrans v Berlíně špičkové technologie pro železniční dopravu

Curych, Švýcarsko/Praha, 22. září 2016 – Mezi přední nově uváděné výrobky ABB podporující naši vizi udržitelné mobility pro lepší svět patří inovativní trakční transformátor nové generace a nabíječka baterií. (TZ)

Veletrh InnoTrans se koná jednou za dva roky a je největší mezinárodní platformou technologií pro osobní a nákladní dopravu. Společnost ABB představuje na letošním ročníku veletrhu, který nyní od 20. do 23. září probíhá v Berlíně, výběr ze svých nejnovějších technologií pro trakční vozidla a železniční energetiku, jakož i řešení pro servis a řízení aktiv. Výrobcům kolejových vozidel, provozovatelům železnic a správcům železniční infrastruktury tak nabízí spolehlivá, energeticky efektivní a inteligentní řešení.

ABB ve světové premiéře uvádí trakční transformátor Effilight® vyznačující se jedinečnou patentovanou konstrukcí, jež umožňuje výrazné snížení obsahu oleje. Transformátor přinese výrobcům kolejových vozidel a provozovatelům železniční dopravy významné snížení hmotnosti a také úsporu energie. Společnost ABB rovněž představuje nabíječku baterií nové generace BORDLINE® BC. Použitá křemíkovo-karbidová technologie činí z této nabíječky vysokokapacitní zařízení s mimořádně kompaktním designem, které vyniká vysokou spolehlivostí a snadnou údržbou.

Na veletrhu InnoTrans se ABB zaměřuje na inovativní technologie, které pomáhají zákazníkům plnit provozní i finanční cíle s co nejmenším dopadem na životní prostředí,“ uvedl Jean-Luc Favre, ředitel iniciativy ABB pro železniční dopravu. „Doprava a infrastruktura jsou hlavními oblastmi zájmu v rámci strategie ABB Next Level, kterými se naše společnost dlouhodobě zabývá. Vystavená řešení podporují naši vizi udržitelné mobility pro lepší svět.“

ABB na InnoTrans představuje i energeticky vysoce účinný trakční měnič, který u lokomotiv řady Re460 nahradí starší měniče na bázi GTO. Nové IGBT měniče zvyšují využitelnost vlaku, snižují provozní náklady a přispívají k prodloužení životnosti lokomotiv o dalších dvacet let. Dalším významným exponátem na veletrhu je modulární záložní zdroj napětí (UPS) ABB Conceptpower DPA 120/240, který s maximální spolehlivostí udržuje bezpečný a plynulý provoz železničních sítí. V expozici ABB jsou též vystaveny flexibilní a vysoce výkonná turbodmychadla pro dieselové lokomotivy a kompaktní programovatelné logické automaty (PLC) řady Pluto, které přispívají ke zvýšení bezpečnosti kolejových vozidel.

Společnost ABB v rámci nabídky servisních služeb představuje snímače a softwarová řešení usnadňující propojení provozních a informačních technologií. Tato řešení umožňují spravovat životnost a provozuschopnost aktiv v souladu s konceptem ABB Internetu věcí, služeb a lidí (IoTSP).

ABB nabízí vedle produktů v oboru energetiky a automatizace také řešení pro železniční a ostatní dopravní sektory. Portfolio výrobků ABB přispívá ke zvýšení energetické efektivnosti i snížení množství uhlíkových emisí a současně zákazníkům nabízí nákladově efektivní přístup. Vzhledem k rostoucím ohledům na životní prostředí, překotné urbanizaci, potřebě rychlejšího přesunu lidí a nákladu a kolísajícím cenám paliv je pro společnost ABB železniční doprava strategickým odvětvím.

ABB (www.abb.com) je předním světovým dodavatelem technologií pro energetiku a automatizaci. Umožňuje zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. ABB Group má kolem 135 000 zaměstnanců v téměř 100 zemích světa. V České republice působí v osmi lokalitách, má zde sedm výrobních závodů, čtyři centra pro výzkum a vývoj a komplexní servisní služby. ABB ČR zaměstnává více než 3 400 lidí.