Společnost Panasonic pokračuje v růstu na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety

Pozornost se nyní upírá k 55% růstu na evropském trhu s odolnými přenosnými zařízeními (TZ

Podle tržních analýz společnosti VDC Research se společnosti Panasonic podařilo v roce 2015 na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety i nadále růst. Čísla hovoří jasně, 66% podíl prodejů v případě odolných notebooků a konvertibilních zařízení a 59% podíl prodejů v případě odolných tabletů znamená, že modelové řady Panasonic Toughbook a Toughpad se v celé Evropě prodalo víc než všech konkurenčních zařízení dohromady.

Po 20 letech stabilního úspěchu v tomto sektoru se společnost Panasonic rozhodla upřít svou pozornost k evropskému trhu s handheldovými zařízeními. Společnost v tomto sektoru navýšila svůj obrat o 55 % a na tento trh putuje téměř třetina celé produktové řady.

Například v sektorech maloobchodu a výroby neustále nabývá na významu digitalizace a poptávka po univerzálních odolných mobilních zařízeních roste i v oblastech, jako je logistika a služby. Jsme tedy svědky toho, že podniky chtějí naše technologická řešení využívat ke zvýšení své produktivity a efektivity,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions. „Na základě zpětné vazby od našich zákazníků tedy pokračujeme v inovacích a ve spolupráci s našimi partnery se snažíme o propojení z hledisek hardwarového provedení, softwarových řešení, profesionálních služeb a periferií, které požadují k dosažení svých obchodních cílů. A přesně tento úspěšný, na zákazníka orientovaný přístup chceme nyní přinést i na trh s odolnými handheldovými zařízeními.

V posledních měsících společnost Panasonic oznámila uvedení nejlehčích plně odolných handheldových tabletů na světě. 5“ tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 disponují unikátně zešikmenou čtečkou čárových kódů, která chrání před opakovanou zátěží a zvyšuje produktivitu uživatelů. Společnost Panasonic představila i světově první plně odolný profesionální notebook typu 2-v-1 – Toughbook CF-20 – který splňuje potřeby mobilních pracovníků. Ti vyžadují jednak tablet s dotykovou obrazovkou, ale i funkce notebooku v ergonomickém, přesto však odolném provedení. V letoším roce navíc společnost založila ve velšském Cardiffu podnik Global Docking Solutions, jehož cílem je splnit potřeby zákazníků v segmentu odolných notebooků Toughbook a tabletů Toughpad, kteří pro své mobilní pracovníky potřebují speciální dokovací řešení.  

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.