Red Hat uvedl Red Hat OpenShift Container Platform 3.3

Nejkomplexnější podniková platforma nativně podporující kontejnery ve formátu Docker a systém  Kubernetes zvyšuje produktivitu i agilitu vývojářů a nabízí pokročilé možnosti pro nasazování cloudových aplikací

S touto nejnovější verzí Red Hat OpenShift Container Platform udává Red Hat tempo v přijímání přístupu DevOps i škálovatelnosti aplikací (TZ)

Praha, 27. září 2016 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil verzi 3.3 své platformy Red Hat OpenShift Container Platform. Nejnovější verze této bezpečné kontejnerové platformy určené pro firemní zákazníky přináší nové vlastnosti z oblasti vývoje aplikací i pro jejich nasazování škálovatelným způsobem a zlepšuje doručování aplikací v prostředí hybridních cloudů. Platforma Red Hat OpenShift Container Platform představuje řešení použitelné napříč celým životním cyklem aplikace od vývoje až po produkci a podporuje tak organizace v jejich úsilí vytvářet a spravovat cloudové i tradiční aplikace.

Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 se opírá o průmyslové standardy a staví na osvědčené platformě Red Hat Enterprise Linux. Díky svým vlastnostem představuje řešení, které v rámci jedné platformy přináší podporu linuxových kontejnerů i jejich orchestrace spolu s moderními vlastnostmi pro vývoj a nasazování aplikací. To vše v podobě prověřeného produktu určeného pro firemní prostředí. Společnost Red Hat je předním přispěvatelem do projektů Docker i Kubernetes a nejnovější Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 přináší zákazníkům podnikovou verzi systému Kubernetes 1.3 a prostředí pro provoz kontejnerů ve formátu Docker založené na platformě Red Hat Enterprise Linux 7. Zákazníci si tak mohou vychutnat výhody rychlého inovování při současném zachování stability, spolehlivosti a bezpečnosti podnikové platformy informační architektury.

Mezi novinky platformy Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 patří zejména následující vlastnosti a funkce:

Vyšší produktivita i agilita vývojářů

V moderních IT organizacích musí vývojáři rychleji přicházet s lepšími aplikacemi a jejich aktualizacemi. Platforma Red Hat OpenShift Container Platform přináší do vývojového cyklu nové automatizační možnosti a usnadňuje tak naplnění tohoto požadavku. Za zjednodušením stojí zejména nová možnost průběžného doručování založeného na projektu Jenkins Pipeline a agregovaný řídící panel pro vývojáře, který nabízí jedinečný pohled na všechny etapy vývoje a nasazení aplikace. K dispozici je navíc i dokonalejší automatizované A/B testování použitelnosti s velmi detailní kontrolou nad jednotlivými konfiguracemi, a to díky vestavěnému směrování a podpoře softwarově definovaných skrze OpenShift.

Podpora cloudových aplikací

Přechod do prostředí cloudů vyžaduje větší škálovatelnost a flexibilitu počítačových platforem a Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 si poradí se škálováním v rozsahu až 1 000 uzlů na jeden cluster a může tak naplnit očekávání organizací provozující ty nejdůležitější aplikace. Red Hat OpenShift Container Platform navíc umožňuje škálovat nejen nové aplikace, ale také stávající tradiční aplikace provozované v prostředí hybridního cloudu. Firmy díky takto široké podpoře mohou i nadále těžit z dosavadních investic do IT, aniž by se musely vzdát technologických inovací. Neoddělitelnou součástí platformy Red Hat OpenShift Container Platform je i systém Kubernetes, který nově umožňuje proaktivní monitorování za účelem předcházení neplánovaným výpadkům a nedostatku zdrojů.

Bezpečnost podnikové úrovně

Pro firmy začínající využívat technologii linuxových kontejnerů představuje bezpečnost jednu z největších obav. OpenShift je bezpečnou kontejnerovou platformou vhodnou pro podniková nasazení, která zahrnuje podporu od úrovně Linuxu jako operačního sytému až po kontejnerové prostředí a aplikační služby. Součástí OpenShift je nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější podniková linuxová platforma Red Hat Enterprise Linux, od které přebírá všechny její bezpečnostní vlastnosti a těží z výhod průběžných aktualizací. Bezpečnostní vlastnosti zdokonalují multi-tenant ochranu běhového prostředí kontejnerů ve formátu Docker zajišťovanou rozšířením jádra Security Enhanced Linux a současně i integrovaného registru kontejnerů OpenShift. Díky nové verzi platformy OpenShift Container Platform 3.3 jsou tato vylepšení registrů k dispozici napříč uživateli, týmy i jejich projekty a umožňují správu obrazů ve formátu Docker včetně řízení přístupu a aktualizací. OpenShift navíc disponuje i vestavěnou podporou autorizace uživatelů a řízení přístupu na základě rolí pro systém Kubernetes a umožnuje tedy při práci s kontejnery využívat podnikové LDAP systémy i integrované bezpečnostní politiky – administrátoři tak mohou z jednoho místa řídit přístup uživatelů, práva, kvóty i oprávnění k nahrávání a spouštění kontejnerových obrazů.

Rozšířené portfolio společnosti Red Hat pro oblast kontejnerů pokrývá soukromé i plně spravované veřejné cloudy a podporuje tak různé aspekty vývoje aplikací v jednom řešení, které může zahrnout více typů infrastruktur a nabídnout kontejnery jako službu. Součástí těchto prostředí pro infrastrukturu jsou řešení Red Hat OpenShift Container Local obsažené ve vývojové sadě Red Hat Container Developer Kit, Red Hat OpenShift Container Lab, OpenShift Online a OpenShift Dedicated. Portfolio řešení značky Red Hat optimalizovaných pro využití kontejnerů zahrnuje vedle zdarma dostupných vývojových nástrojů také technologie pro ukládání dat, aplikační služby i správu.

Dostupnost

Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 si mohou zákazníci stahovat od 27. září 2016 a aktualizace služeb OpenShift Online a OpenShift Dedicated budou následovat v krátkém časovém odstupu.

Red Hat Open Innovation Labs: rychlá cesta k inovacím prostřednictvím kontejnerů a přístupu DevOps

V dubnu 2016 Red Hat zahájil provoz své konzultační služby Red Hat Open Innovation Labs, která pomáhá firmám s propojením lidských zdrojů, metodologií a technologií s cílem umožnit rychlejší řešení podnikatelských výzev. Zákazníci zapojení do Red Hat Open Innovation Labs mohou spolupracovat s odborníky společnosti Red Hat a platformu OpenShift Container Platform využívat jako základ pro lean techniky a agilní principy s cílem překlenout odlišnosti ve vývoji tradičních a moderních aplikací. Firmy mohou výhody programu využít jak ve svém prostředí, tak i na infrastruktuře zajištěné společností Red Hat.

 

Podpůrná vyjádření

Ashesh Badani, viceprezident a generální ředitel divize OpenShift firmy Red Hat

“Red Hat OpenShift Container Platform je základním kamenem jednoho z nejrozsáhlejších a nejkomplexnějších portfolií kontejnerových řešení podnikové třídy. Nejnovější aktualizace této platformy umožňuje maximálně využít dosavadní investice do kontejnerových technologií a lépe adoptovat metodologii přístupu DevOps. Nová verze tak naplňuje poptávku vývojářů po automatizačních nástrojích a provozním týmům pomáhá škálovat výsledná prostředí do podoby splňující požadavky zákazníků – obojí s cílem mít k dispozici rychleji lepší aplikace.”

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.