KKCG a Foxconn otevírají nové datové centrum

Praha, 30. 9. 2016 – Inovativní datové centrum v Praze dnes společně uvedli do provozu zástupci světového technologického lídra společnosti Foxconn a mezinárodní investiční skupiny KKCG. Spuštění společného data-centra SafeDX znamená první reálný výsledek vloni zahájené mezinárodní spolupráce obou firem. Ta se do budoucna bude zaměřovat nejen na oblast informačních technologií.   (TZ)

2016-09-30-11_24_07-safedx

V návaznosti na plány rozvoje svých akcionářů připravuje SafeDX výstavbu dalších datových center v ČR a v Evropě. Skupina KKCG a společnost Foxconn mají každá ve společném podniku poloviční podíl. „KKCG stále více investuje do oblasti informačních technologií a postupně tak vytváří další pilíř svého podnikání. I proto si cením spolupráce se světovým technologickým lídrem, jakým je společnost Foxconn a věřím, že bude úspěšná. Jsem přesvědčen, že Česko má potenciál být evropským IT centrem a toto je jen první krok na společné cestě,“ uvádí Karel Komárek, zakladatel investiční skupiny KKCG. SafeDX bude čerpat ze znalostí a inovací mateřských firem, jejich expertů a také ze silného kapitálového zázemí. Propojí se v ní technická expertíza s obchodní znalostí prostředí. „Těší mě, že se nám podařilo se spojit se silnou  evropskou investiční skupinou, která má hluboké znalosti středoevropského prostředí a zázemí, za kterým stojí tým expertů a profesionálů. Důležité je také podotknout, že využíváme ty nejmodernější technologie, abychom dokázali uspět v mezinárodní konkurenci. Digitalizace a automatizace v průmyslu a koncepce Průmysl 4.0 jsou klíčové oblasti, do kterých směřují naše investice s cílem být i nadále světovým lídrem v oblasti poskytování komplexních služeb v oblasti IT pro naše zákazníky,“ dodává Terry Gou, zakladatel společnosti Foxconn.

Datové centrum SafeDX je strategicky umístěno v Praze a poskytuje inovativní služby. Nabízí nejen hardware, ale především kompletní IT řešení a zaměřuje se na zahraniční společnosti. „Velký potenciál představují globální IT společnosti či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,“ říká ředitel SafeDX Martin Smekal.

„Díky spolupráci s partnerskými datovými centry v zemích, jako je např. Německo, Francie, Švýcarsko či Rusko také nabízíme široké geografické pokrytí,“ dodává Smekal. SafeDX podporuje propojení Evropy s Asií. Zajišťuje nadstandardní služby mezinárodní konektivity do klíčových lokalit v Asii. Díky podpoře Foxconnu a dalších partnerů (například China Telecom), je datové centrum schopno plnit i velmi specifické potřeby zákazníků. Nové datové centrum klientům poskytne profesionální servis, vysokou dostupnost a nadstandardní provozní efektivitu včetně mezinárodní konektivity. Datové centrum je na vysoké úrovni, co se týká bezpečnosti, úspornosti provozu a flexibility. Disponuje odborníky s širokým záběrem v oblasti IT, ať už to jsou experti se znalostí provozu data-center, specialisti na práci s Big Data nebo na datové analýzy či softwaroví vývojáři. Společnost svým klientům poskytuje především cloudové služby na vlastní IT infrastruktuře a datová centra. SafeDX podpoří inovační projekty společnosti Foxconn a KKCG. Ve spolupráci s Foxconnem firma například v současné době připravuje inovativní řešení pro průmyslovou výrobu. Jde o koncepty tzv. Průmyslu 4.0, což mimo jiné zahrnuje sofistikované postupy pro řízení výroby, uplatnění konceptů umělé inteligence a vzájemnou komunikaci výrobních strojů mezi sebou, tzv. průmyslový internet věcí.

Foxconn
Světový lídr v oblasti poskytování komplexních IT řešení. Společnost je v České republice zastoupená od 18. května 2000 jako regionální základna Foxconnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Foxconn je dlouhodobě druhým nejvýznamnějším exportérem z České republiky. Intenzivně investuje do moderních technologií navázaných na koncepci Industry 4.0. V letech 2015 a 2016 byla společnost také vyhodnocena jako nejlepší Zaměstnavatel regionu. Více informací o společnosti je k dispozici na www.foxconn.cz.

KKCG
Investiční skupina KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy více než 2 mld. eur. Zaměstnává víc než 2 500 lidí. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do nových technologií. Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společností, mezi které patří např. skupina MND, SAZKA Group, VÍTKOVICE, cestovní skupina FISCHER, Conectart, DataSpring, Safe DX, Springtide Ventures a další. KKCG působí v 10 zemích světa.