Společnost Loewe vstupuje do nové éry

Produkty Loewe tvoří ve světě elektroniky nezastupitelný pojem. Nyní vstupuje společnost do nové éry své působnosti a představuje světu nové špičkové produkty. Součástí změn, které probíhají, je změna cenové politiky společnosti a upravené označování produktů. Přes to všechno zůstává filozofie značky neměnná. (TZ)

Praha, 5. října 2016 – Společnost BaSys, výhradní distributor produktů Loewe pro Českou republiku, představuje dnes v designovém showroomu PopUp produkty nové řady tohoto výrobce výjimečné zábavní techniky. Loewe si svoji exkluzivní pozici na trhu vybudoval díky technologické vyspělosti a exkluzivnímu, mimořádně propracovanému designu produktů. Více než devadesátiletá historie společně s faktem, že od roku 1938 až dodnes je kompletní vývoj i produkce soustředěna v německém Kronachu, odlišuje Loewe od naprosté většiny výrobců elektroniky. Produkty Loewe jsou známy svým minimalistickým designem, který vhodně ozdobí každý moderní interiér. Zároveň si vybudovaly pozici výjimečnosti. Audio a především video produkty tohoto výrobce lze najít u uživatelů, kteří se chtějí odlišovat. Tomu odpovídá také cenová politika, která koresponduje s implementací výjimečných technologií a kvalitou provedení.

Světová ekonomická krize, která se dotkla bez výjimky všech výrobců elektroniky i většiny dalších společností, nevynechala ani Loewe. Nyní, uvedením nové vlajkové lodi v segmentu televizorů a navazujících produktů, společnost potvrzuje vstup do nové éry své působnosti. S tím souvisí také řada viditelných změn.

Jedním faktorem, který zaznamená na první pohled znalec značky, je změna názvosloví produktů. Z anglických pojmenování výrobků přechází společnost na nové, německé názvy. Televizory tak nesou od nynějška označení „bild“ a představované audio systémy pak „klang“. Tato změna zdůrazňuje evropský původ produktů a pověstnou německou preciznost.

Druhou, nezanedbatelnou změnou, je úprava cenotvorby výrobků. Televizory Loewe byly vždy vyhrazeny pro skutečné znalce a jejich vlastnictví souvisí s prestiží. Majitelé se již vlastnictvím produktů Loewe odlišují.

Výrobci nejnovějších technologií v důsledku tlaku na cenu konsolidují výrobu a spojují se v koncerny. Tyto kroky mají za následek spojování výrobního zázemí a zjednodušování výrobních procesů. Z uživatelského hlediska vedou popsané změny obecně ke snižování kvality a životnosti výrobků. Společnost Loewe stojí i přesto za svojí filozofií – poskytovat uživatelům něco výjimečného a pevně držet v ruce kvalitu výroby. Proto využívá i nadále na maximum vlastní vývojové a technologické zázemí v Německu s tím, že některé nové patentované zobrazovací technologie, jako jsou displeje OLED, přebírá od vlastníků patentů. V německém Kronachu zůstává vývoj souvisejících klíčových oblastí, jako například Vantavision – technologie zajišťující zpracování video signálu, která je pro kvalitu zobrazení stejně klíčová, jako samotný displej. Popsané kroky umožnily mimo jiné to, že nová řada se stává pro uživatele cenově dostupnější.

„V nové éře se Loewe viditelně zaměřuje i na mladší zákazníky. Úprava cenové politiky však neznamená ústup od tradičních benefitů, které si značka udržuje již více než 90 let, jako je výjimečný design, provedení, možnosti individualizace, implementace nejnovějších technologií a spolehlivost. Dnes představujeme v Praze jako jedni z prvních v Evropě nový televizor Loewe bild 7, který všechna tato fakta podtrhuje. OLED displej, vlastní technologie a ve srovnání s konkurencí neporovnatelný design dávají nahlédnout do budoucnosti televizní techniky. Jsme přesvědčeni, že televizory Loewe si nyní najdou cestu i k novým zákazníkům, kteří si potrpí na kvalitu obrazu, zvuku i provedení,“ říká Martin Cakl, CEO společnosti BaSys, s.r.o.  

 

O společnosti Loewe:

Společnost Loewe společně s dalšími německými výrobci dodala v roce 1939 na trh první televizní přijímač určený pro domácnosti.  Zakládá si na tom, že vývoj, výroba i celé zázemí společnosti je v Německu, konkrétně v německém městě Kronach. Základní myšlenkou vývoje po technologické stránce jsou špičkové užitné vlastnosti, dlouhá životnost a nízká spotřeba zařízení. Nadčasový design, modulární technologie, použití kvalitních materiálů, precizní zpracování a pravidelné aktualizace softwaru – to vše jsou základní pilíře všech vyráběných výrobků Loewe.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.