Na #stopmnozirnam se v prodejnách Pet Center vybralo téměř 70 tisíc korun

Praha 10. října 2016 – Ve sbírce pořádané Občanským sdružením na ochranu opuštěných zvířat se v prodejnách Pet Center od června vybralo téměř 70 tisíc korun. Jde přitom o částku zhruba pouze ze dvou desítek prodejen, kde bylo plnící se kasičky nutné vyměnit za nové. (TZ)

Česko je bohužel na smutných předních místech Evropské Unie v množství štěňat pocházejících z množíren,” upozorňuje Kateřina Holnová, marketingová ředitelka Pet Center. “Nelidské zacházení se psy, nepřijatelné životní podmínky, nemoci, nelegální prodej, vývoz do zahraničí, to všechno považujeme za nepřijatelné. Bohužel Česko stále zaostává i v legislativní podpoře pro boj s majiteli množíren a chybí i povědomí o tomto krutém obchodu. Proto jsme se rozhodli řadou aktivit podpořit aktivity občanského sdružení. Prozatímní výsledky sbírky nás velmi těší,” dodává.

Veřejná sbírka konaná pro pomoc zvířatům z množíren a osvětu veřejnosti (více na Osvědčení sbírky) je pořádána Občanským sdružení na ochranu opuštěných zvířat (OSOOZ), garantem je i společnost Pet Center CZ. Sbírka běží od června 2016, kdokoliv může přispívat jak na účet sbírky (2900499790/2010) tak v hotovosti do kasiček umístěných na více než 110 prodejnách Pet Center v České republice.

“Fenomén množíren se dostává do povědomí stále více lidí. A značnou část nenechává realita kšeftů s utrpením zvířat lhostejnou a vyjadřují svou podporu aktivit proti množírnám, právě například příspěvky do naší sbírky. První část z pokladniček umístěných v prodejnách Pet Center byla oficiálně rozpečetěna a za krátkou dobu se vybralo téměř 70 000 korun. Za každou korunu všem dárcům ze srdce děkujeme,” uvádí Václava Brabcová, předsedkyně Občanského sdružení na ochranu opuštěných zvířat.

Vybrané peníze budou použity přímo na podporu a pomoc psům odebraným z množíren, a také na osvětovou kampaň, přímo Občanským sdružením na ochranu opuštěných zvířat.

Sbírka je vyhlášena na prodejnách Pet Center do konce roku. Společnost Pet Center také na konci roku do sbírky aktivně finančně přispěje.

O Občanském sdružení na ochranu opuštěných zvířat

Občanské sdružení bylo založeno v Mladé Boleslavi v roce 2010 se záměrem iniciovat zřízení městského útulku pro opuštěná zvířata. Dnes se soustředí na získávání finanční a materiální pomoci pro útulky a zvířecí azyly v ČR, zejména pořádáním internetových aukcí a charitativních akcí. Za dobu svého působení sdružení rozdalo více než půl milionu korun.

Mezi další aktivity sdružení patří boj proti množírnám zvířat, a to informováním veřejnosti o praktikách množitelů a aktivitami směřujícími k legislativním změnám.

O společnosti Pet Center CZ

Pet Center CZ šíří radost mezi domácími mazlíčky a jejich chovateli, a to prostřednictvím sítě prodejen s chovatelskými potřebami Pet Center v Česku i na Slovensku. Prodejny jsou zákazníkům k dispozici prakticky 364 dní v roce.

První prodejna vznikla v roce 2000 a v současné době jich má Pet Center po celé České a Slovenské republice 140. Nabízí v nich široký sortiment chovatelských potřeb, rozsáhlou nabídku kvalitních krmiv nebo známé i méně známé druhy domácích zvířat. V červenci společnost otevřela Psí hotel a školku v centrále v Horních Počernicích v Praze. V létě 2016 byl spuštěn nový e-shop pro Česko (www.petcenter.cz) i Slovensko (www.petcenter.sk).

Pet Center je jasná volba pro každého stávajícího i budoucího majitele jakéhokoli domácího mazlíčka. Je místem, kde mohou chovatelé sdílet své zážitky a zkušenosti. Místem, kam může každý přijít pro radu a pomoc.

Pet Center aktivně pomáhá ohroženým zvířatům a ve spolupráci s Občanským sdružením na ochranu ohrožených zvířat se podíli na aktivitě #stopmnozirnam.