Verbatim představil nové materiály pro 3D tisk umožňující lepší kvalitu tisku

Praha, 30. září 2016 – Společnost Verbatim, která je součástí Mitsubishi Chemical Holdings Group, představila na jedné z největších světových akcí v oblasti 3D, TCT Show v Birminghamu, dva nové vláknité materiály – PET a vysokoúčinné PLA – pro použití s běžně dostupnými 3D tiskárnami s technologií FFF  (fused fabrication filament – FFF). Nabízejí větší všestrannost, transparentnost a kvalitu tisku. Vyspělé materiály vyráběné v Japonsku rozšiřují sortiment firmy v oblasti 3D tisku a cílí především na produktové designéry, konstruktéry, výrobce, fandy a další spotřebitele. (TZ)

Nová vlákna PET a vysoce výkonné PLA byly veřejnosti poprvé názorně předvedeny u stánku Verbatim na TCT Show v Birminghamu NEC ve Velké Británii, která se konala 28-29. září. Nová vlákna doplňují stávající portfolio prvotřídních materiálů ABS, PLA a velmi flexibilního PRIMALLOY™ (TPE). Na stánku byly k vidění i další dvě vlákna, která mají být brzy uvedena na trh: BVOH, nosný materiál rozpustný ve vodě; a PP (polypropylen), což je běžně používaný tuhý a pružný plast.

PLA je velmi populární volbou v komunitě 3D tisku vzhledem k jeho nízké toxicitě a lepší ekologické šetrnosti ve srovnání s plasty na bázi ropy. Přestože občas má PLA problémy s deformováním a křehkostí, nový vysoce kvalitní materiál od Verbatimu obsahuje speciální přísady od firmy Mitsubishi, takže prakticky eliminuje zmíněné problémy a nabízí delší životnost. Navíc je tato jedinečná kombinace dostatečně měkká na to, aby tištěné 3D předměty vyrobené z vysoce kvalitního PLA od Verbatimu mohly být obroušeny smirkovým papírem pro vytvoření hladkého povrchu, což je při výrobě 3D objektů pro expoziční účely klíčovým prvkem.

Nové PET vlákno od Verbatimu tvoří stabilní a přitom lehký plast, který se již hojně využívá k výrobě lahvového balení nápojů. Poptávka po tomto materiálu v 3D polygrafickém průmyslu roste, zejména díky jeho jednoduchosti použití, robustnosti (s pevností v tahu 70Mpa*) a vysoké úrovni transparentnosti (optická propustnost 90%*). Uživatelé ocení na tištěných objektech relativní hladkost, stuhovitou texturu a atraktivně transparentní, třpytivý vzhled.  

“Nově představená vlákna jsou vyrobena v Japonsku z vysoce kvalitních materiálů podle přísných oborových standardů. Při jejich výrobě byly použity velmi pokročilé, patentované postupy, díky čemuž dosahují nejlepších možných výsledků v 3D tisku. Nová tisková vlákna od Verbatimu mají naprosto konzistentní kvalitu. Produkty mají také lepší tolerance, snadno se vytlačují z cívek, a to bez rizika zablokování nebo ucpání v tiskárně,“ vysvětluje Rüdiger Theobald, marketingový ředitel společnosti Verbatim EMEA.

Nová vlákna od Verbatimu jsou kompatibilní s téměř všemi 3D tiskárnami včetně Ultimaker, Massportal, MakerBot, Leapfrog, RepRap derivátů a dále těch od Aye Aye Labs, Builder, iMaker, PrintrBot a mnoha dalšími. Kompletní seznam je k dispozici na webových stránkách společnosti: http://www.verbatim-europe.co.uk/en/3D/printer-compatibility/

Obrázky jsou ke stažení na:

http://download.publitek.com/VER112.zip

*Referenční hodnota surového materiálu.

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnosti rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství.

Kromě toho je Verbatim inovátorem v rychle se rozvíjející oblasti LED a OLED osvětlení, vyvíjí produkty s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a vylepšeným dojmem z osvětlení. Nově je také dodavatelem systémů pro filtrování vody, značka Cleansui je v Japonsku jednou z nejoblíbenějších v oblasti vodních filtrů.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích. Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Severní a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz