V pražském Foru Karlín vzniká moderní kancelářské centrum WorkLounge – první svého druhu v České republice

Freelanceři, start-upy nebo zavedené malé firmy budou mít brzy možnost zapojit se do jedinečného kancelářského projektu WorkLounge, který vzniká v multifunkčních prostorech pražského Fora Karlín. Zájemci si mohou vybrat z několika druhů členství, individuálně řídit svůj pracovní program či využívat sdílených prostor. Na rozdíl od všech ostatních coworkingových center si ve WorkLounge mohou objednat i vlastní plně zařízenou a uzavíratelnou kancelář až s osmi pracovními místy. Hlavními výhodami tohoto projektu je flexibilní volba délky členství bez dalších závazků, kompletní moderní vybavení, každodenní kontakt a propojení s lidmi napříč obory. (TZ)

Za projektem WorkLounge stojí zkušený developer Lubomír Šilhavý, který se dlouhodobě zabývá řešením kancelářských a coworkingových prostor především v zahraničí. „Vždy jsem se snažil budovat pro klienty pracovní prostředí, kam se těší a kde mohou využívat moderní zázemí, které jim poskytuje prostor pro rozvoj jejich práce,“ říká o počátcích nápadu Lubomír Šilhavý. Kvůli upadající popularitě open space kanceláří, které zaměstnanci nemají v oblibě, vsadil na malé kanceláře se sdílenými službami, designovou lobby a společnou recepcí, která zajišťuje veškeré potřebné služby. „Součástí prostoru jsou i jednací místnosti s nejmodernější komunikační technikou a zázemí vybavené zařízeními, která jsou většinou pro jednotlivé podnikatele neúměrně drahá,“ dodává Šilhavý.

Úspěch tohoto nápadu dokládá 100% obsazenost jím nabízených kanceláří tohoto typu v zahraničí. „V našem business centru Cape Coral v USA máme od otevření v roce 2010 stále plno. Dokonce evidujeme seznam zájemců na čekací listině, kteří mají zájem o členství či pronájem a jen čekají na uvolnění kapacit,“ dodává Lubomír Šilhavý. Právě v cizině WorkLounge využívají i velké společnosti, které kupují členství svým zaměstnancům pohybujícím se v terénu. Možnost pracovat v místech, kde se zrovna nacházejí, zvyšuje efektivitu jejich práce a zároveň snižuje náklady na jejich cestování.

 

Každodenní networking a sdílené know-how

Další velmi silnou výhodou kanceláří se sdíleným zázemím je možnost bezprostřední komunikace mezi různými podniky. To nabízí příležitost ke sdílení know-how a obchodní spolupráci. „Organizujeme pravidelné setkání všech členů a po vzoru zahraničních center zveme významné mluvčí z řad obchodníků, politiků a zástupců obchodní komory. Jde nám o stálý rozvoj našich členů, proto usilujeme o kontakt s inspirativními a úspěšnými lidmi,“ dodává Lubomír Šilhavý k plánovanému rozšiřování poskytovaných služeb.

Unikátem WorkLounge je propracovaný interní software, který každý člen může využít pro objevování nových přátel a důležitých obchodních kontaktů. Také lze jeho prostřednictvím přehledně spravovat rozpis pronájmu kanceláří, poptávat či nabízet spolupráci na nových projektech nebo vyhledávat pracovní a obchodní příležitosti.

Velkým benefitem projektu WorkLounge je nabídka výhodných podmínek pro spolupráci s dalšími partnery projektu. Získat tak lze například slevy na provozní náležitosti, jako je pojištění nebo vedení účetnictví. V plánu je také nabízet zapůjčení kol nebo elektromobilů. Nejvyšší úroveň našeho členství se všemi výhodami, včetně vlastní uzamykatelné a vybavené kanceláře, stojí 5 000 Kč měsíčně. Je možné si zvolit variantu i bez některých služeb, v tom případě se cena výrazně snižuje.

Exkluzivní lokalita v centru Prahy

Mnoho mladých podnikatelů nebo začínajících podniků se nechce dlouhodobě vázat na jednu lokalitu. Často mění zaměření práce nebo místo, odkud ji chtějí vykonávat. Dobře dostupné a populární oblasti jsou navíc velmi drahé. Proto projekt WorkLounge nabízí i 30 denní členství bez dalších závazků ve velmi dobře dostupném Karlíně.

Vzhled a design kanceláří dbá na maximum přirozeného světla a příjemné pracovní prostředí. Toho dosahuje využitím prosklených stěn v kombinaci s dřevěnými podlahami a zajímavými interiérovými prvky. Cílem je vytvořit prostor, který podporuje sociální interakci, ale na druhou stranu zamezuje rozptylování od práce. Na vzhledu se podílejí architekti ze zahraničí, kteří na podobných business centrech již pracovali, ve spolupráci s českými umělci a designéry. Ti projektu vdechnou lokální a jedinečnou image pražského Karlína.

WorkLounge Karlín bude otevřen letos v listopadu.

***

Zakladatel Lubomír Šilhavý se zabývá developmentem kancelářských budov více než 25 let. Zkušenosti sbíral především ve Spojených státech, kde využil krize na trhu nemovitostí. Projekt WorkLounge již úspěšně funguje v USA a další prostory se plánují i v Evropě. Kapacita pražského centra bude v první fázi přes 180 osob. Projekt využívá budovu multifunkčního areálu Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8.