SAP a Vivanda digitalizují chuť, servírují technologii FlavorPrint

PRAHA, Česká republika – 19. října 2016 — Digitální technologie mění nejen svět průmyslu, financí, zdravotnictví a dalších oblastí, ale přichází také do gastronomie. SAP a Vivanda společně přinášejí řešení pro personalizaci nabídky v potravinovém a nápojovém průmyslu a ukazují tak, že digitalizovat lze i chuť. Využívají k tomu pokročilou analýzu dat, práci s kontextem a hlavně rozsáhlou databázi chutí. Platforma SAP HANA umožní technologii FlavorPrint zrychlit zpracování velkých dat a firmy z oblasti potravinářství tak budou mít k dispozici nástroj, díky němuž budou moci připravovat a dodávat nápoje a jídla šitá na míru chutím zákazníků. (TZ)

Technologie FlavorPrint mapuje 16 000 aromatických látek, 33 chuťových kategorií a 17 textur, včetně nutričních charakteristik. Zahrnuje také neustále se rozšiřující katalog ingrediencí, produktů a receptů. Technologie byla vybudována na základě kulinářského výzkumu, studování senzorických vlastností potravin a chuťových preferencí konzumentů.

„Chuť rozhoduje o volbě! Výzkum mezi spotřebiteli ukazuje, že pro výběr jídla jsou prioritní chuťové preference, a že spotřebitelé mají zájem o personalizovaná doporučení zohledňující právě jejich individuální chutě,“ řekl Jerry Wolfe, CEO a zakladatel společnosti Vivanda, a dodal: „výrobci a prodejci mají problémy naplnit očekávání spotřebitelů v oblasti personalizace nabídky potravin. Nám se podařilo digitalizovat chuť, nabízíme tak našim partnerům možnost uspokojit potřeby jejich zákazníků.“

„Společnostem provozujícím řešení na platformě SAP HANA umožní naše spolupráce se společností Vivanda využít posbíraná data a technologii FlavorPrint k užšímu a hlavně personalizovanějšímu kontaktu se zákazníky. Naším cílem je podpořit partnery podnikající v gastronomii v jejich růstu a tak i ve větších ziscích. Tou správnou cestou je podle nás přesně cílená nabídka a interakce se zákazníkem,“ okomentoval spolupráci E. J. Kenney, senior vice president společnosti SAP pro obchodní řešení v oblasti spotřebitelského průmyslu.

Více informací najdete na www.vivanda.com a SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 320 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Další informace naleznete na www.sap.com.