Vodafone se hlásí ke #GivingTuesday

Praha, 19. říjen 2016 Zaměstnanci Vodafonu se oficiálně přihlásili ke světovému dni dobrovolnictví a dárcovství #GivingTuesday. Na úterý
29. listopadu připravují celofiremní finanční sbírku a sbírku oblečení pro Českou asociaci paraplegiků (CZEPA), tradiční Pečení pro neziskovky i zapojení dobrovolníků do Dne pro neziskovku. Finance ze sbírek podpoří projekt vybavení spinálních jednotek v ČR a další tři nevládní organizace pečujících o lidi s postižením, které si zaměstnanci sami vyberou. (TZ)

Specializovaná pracoviště v nemocnicích v Praze, Brně, Ostravě a Liberci vybavíme moderními technologiemi, např. tablety s myší ovládanou hlasem nebo mimikou, a současně naučíme personál, jak učit pacienty technologie používat,“ říká Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace Vodafone ČR a dodává: „Nadace Vodafone se zavázala částku vybranou zaměstnanci dokonce ztrojnásobit. Naším přáním je, aby tito pacienti po těžkých úrazech měli znovu možnost komunikovat se svými bližními a zapojit se do společnosti.“

Finanční sbírky, kdy se přispívá peněžním obnosem nebo benefitními body, které se na finanční částku přepočítají, nejsou ve firmě ničím výjimečným. Kromě pravidelného pečení, kdy jde výtěžek z prodeje vlastnoručně napečených pokrmů do třech různých neziskových organizací, uveďme například sbírku na pomoc při zemětřesení v Nepálu nebo velkou sbírku pro Světlušku. Za poslední rok se zaměstnancům podařilo vybrat téměř 400 tisíc korun. Partnerem firemních sbírek je pravidelně Nadace Vodafone, která nasbíranou částku zdvojnásobuje.

Lidé ve Vodafonu ale nedarují jen finanční prostředky. Velmi aktivně se zapojují také do dobrovolnických aktivit, které firma aktivně podporuje dvěma placenými dny pro neziskovku. Pět kolegy zvolených jedinců má možnost strávit v neziskové organizaci celý týden. Každým rokem také stoupá procento tzv. expertního dobrovolnictví, kdy odborníci z Vodafonu nabízejí neziskovému sektoru svoje profesionální zkušenosti a konzultace.

GivingTuesday je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do GivingTuesday po celém světě zapojilo více než 45 000 organizací ze 71 zemí, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní za sociální téma. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, letos připadá na úterý 29. listopadu 2016. V České republice tento rok poběží vůbec první ročník, jako národní ambasador ho v ČR zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Z prvních dnů kampaně #GivingTuesday v České republice máme velkou radost. Každý den nás kontaktují firmy a neziskové organizace s chutí zapojit se do této globální iniciativy. Věříme, že i díky aktivitám jako plánuje Vodafone se z #GivingTuesday stane každoroční oslava dárcovství v České republice,“ říká Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.  

Více informací naleznete zde.

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 170 milionů korun. Za 10 let od svého založení se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Více informaci na www.vodafone.cz