Český startup SuperSoused.cz zamířil na Slovensko a má ambice pokračovat dál do světa

Praha, 26. října 2016 – Služby sousedské výpomoci, které znají čeští zákazníci pod pojmem SuperSoused, rozšířily svou působnost na Slovensko. Sdílená ekonomika opět ukazuje svoji sílu a potenciál. Na základě úspěšného českého startu této formy vzájemné spolupráce lidí byl na Slovensku spuštěn server SuperSused.sk. V tuto chvíli mohou pomoc s domácími řemeslnými i jinými pracemi využít nejen obyvatelé Bratislavy a okolí, ale také lidé žijící v blízkých obcích v Rakousku a Maďarsku. (TZ)

Rok od spuštění portálu www.SuperSoused.cz rozšiřuje tento úspěšný český startup svoji působnost na Slovensko. SuperSoused patří podobně jako UBER, Airbnb a jiné mezi služby sdílené ekonomiky, jejichž princip spočívá ve sdílení, půjčování, výměně nebo pronájmu věcí a schopností. Přináší efektivní pomoc nejen zákazníkům služeb, ale také pro poskytovatele se stávají v dnešním ekonomicky náročném období mnohdy hlavním zdrojem příjmů. Svou oblibu si tyto služby získávají především kvůli atraktivní ceně, flexibilitě a praktičnosti. Zelenou jim dává i Evopská unie, která má v plánu sjednotit vnímání sdílené ekonomiky v evropských zemích a stanovit jasná pravidla pro jejich fungování.

Služby SuperSoused ocenilo během prvního roku působnosti mnoho lidí jako nejjednodušší a nejlevnější cestu, jak najít řemeslníka na výpomoc v domácnosti. Řemeslníci a další lidé nabízejí prostřednictvím tohoto serveru výpomoc v oblasti instalatérských, lakýrnických, stavebních i dalších činností. Lidé, kteří potřebují doma opravit kapající kohoutek, smontovat nábytek, přivrtat poličku nebo vymalovat pokoj, nemusí hledat firmu s velkým administrativním aparátem, ale jednoduše zadají svůj požadavek na server SuperSoused.cz.

„Podle našich zkušeností mohou díky této formě sdílené ekonomiky zákazníci při běžných opravách a řemeslných pracích ušetřit přibližně 40 – 60 % ceny ve srovnáni se specializovanými firmami,“ říká Lukáš Novák, spoluzakladatel služby SuperSoused.cz. „Zároveň poskytujeme možnost výdělku šikovným lidem, kteří potřebují práci. Náš server sdružuje nyní již téměř 2 000 Super Sousedů, kteří nabízejí své služby. Z velké části se jedná o skutečné fachmany s odbornými způsobilostmi pro konkrétní práce a obory,“ dodává Lukáš Novák.

Na Super Sousedovi se mi nejvíc líbí jednoduchost, jak najdu pomoc a také samozřejmě možnost ušetřit. Už jsem ho využila celkem pětkrát a ráda ho doporučuji kamarádkám a známým. Super Sousedé mi už vymalovali dětský pokoj, složili v něm novou skříň, opravili rozviklané dveře sklepa, zapojili pračku a krásně natřeli všechny oprýskané dveře v bytě,“ říká Martina Malá, věrná zákaznice.