TP-Link uvádí na trh dvoupásmový gigabitový router Archer C58 pro rychlou domácí síť

Česká republika, Praha – 26. 10. 2016 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, uvádí na český trh Wi-Fi router Archer C58 určený především pro domácnosti a malé firmy. Archer C58 poskytuje připojení rychlostí až 1350 Mbit/s ve dvou pásmech současně podle nejnovějšího standardu Wi-Fi  802.11ac. Dokáže pokrýt
i členitý interiér díky třem výkonným externím anténám a lze jej ovládat i na dálku pomocí mobilní aplikace Tether. (TZ)

Kvalitní připojení pro domácí práci i zábavu

Router Archer C58 podporuje současný přenos dat v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz kombinovanou rychlostí až 1,35 Gbit/s. Umožňuje to nejnovější standard Wi-Fi
s označením 802.11ac, který dovoluje až třikrát vyšší rychlost připojení než dnes nejrozšířenější standard 802.11n. Zároveň je však zpětně kompatibilní se všemi staršími zařízeními.

Router je osazený třemi externími anténami s vysokým ziskem, které zajišťují dostatečnou sílu a stabilitu signálu i ve složitém a rozsáhlejším interiéru. Dvoupásmové připojení umožňuje vytvořit dvě samostatné sítě, kde nenáročné úlohy jako e-mail, procházení internetu nebo poslech hudby probíhají v pásmu 2,4 GHz rychlostí až 450 Mbit/s, zatímco aktivitám náročným na přenosovou kapacitu a citlivým na prodlevy, jako jsou online hry, videokonference nebo streamování multimédií ve vysokém rozlišení, je vyhrazeno pásmo 5 GHz o rychlosti až 867 Mbit/s.

Bezpečný přístup pro děti a hosty

Router TP-Link Archer C58 umožňuje rodičům mít pod kontrolou připojení dětí k internetu nastavením seznamu povolených či zakázaných stránek a doby připojení. Zároveň je možné vytvořit bezpečně oddělenou síť pro návštěvy, které budou mít přístup k internetu, nikoli však k ostatním zařízením v síti.

Snadné nastavení a jednoduché ovládání

Ke zprovoznění routeru Archer C58 pomocí přehledného webového rozhraní stačí jen několik minut. Následně lze zařízení spravovat nejen prostřednictvím tohoto webového rozhraní z libovolného počítače, ale také pomocí mobilní aplikace Tether pro zařízení se systémy iOS a Android, kterou výrobce poskytuje volně ke stažení. Tether slouží ke konfiguraci routeru a jeho řízení včetně přidělování uživatelských oprávnění, nastavení rodičovského dohledu, stanovení pravidel pro sdílení multimédií a dalších funkcí.

Klíčové vlastnosti:

  • Wi-Fi nové generace podle standardu 802.11ac pro rychlé a stabilní připojení celé domácnosti
  • Současný provoz v pásmech 2,4 GHz (450 Mbit/s) a 5 GHz (867 Mbit/s)
  • 3 externí antény s vysokým ziskem poskytují spolehlivé pokrytí signálem ve všech směrech a s maximálním dosahem
  • Podpora pokročilých funkcí jako oddělený přístup pro hosty a rodičovská kontrola
  • Snadná instalace a správa z PC i mobilních zařízení pomocí aplikace Tether

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.