Red Hat otevírá na Českém vysokém učení technickém v Praze open source laboratoř

Praha, 26. října 2016 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil otevření open source laboratoře na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT). Společnost Red Hat plánuje nabídnout studentům inženýrských oborů příležitost prakticky využívat technické dovednosti a spolupracovat s inženýrskými týmy Red Hat na reálných open source projektech. Od dnešního dne se tak mohou studenti těšit na aktivní zapojení do open source inovací prostřednictvím komunitních projektů i výzkumu. (TZ)

Otevření laboratoře Red Hat na Fakultě elektrotechnické navazuje na založení dvou laboratoří v Brně a podtrhuje závazek společnosti Red Hat podporovat spolupráci a vzdělávání v oblasti open source. Studenti mohou v rámci těchto laboratoří spolupracovat na open source projektech a naplnit tak nejen studijní požadavky, ale také získat praktické zkušenosti z živých produkčních prostředí. Nová laboratoř na FEL ČVUT je navržena tak, aby studentům umožnila podílet se na univerzitním výzkumu, jako jsou například průmyslové případové studie poskytující reálná data pro experimentování. Cílem laboratoře je i podpora mladých výzkumníků, kterým usnadní navázání kontaktů s odborníky v daném oboru.

V České republice a na Slovensku spolupracuje Red Hat aktivně s desítkou univerzit. Prostřednictvím stáží, diplomových prací a spolupráce na open source projektech je brněnská pobočka v dlouhodobém kontaktu s více než 200 studenty.

Podpůrná vyjádření

Radovan Musil, ředitel výzkumného a vývojového centra v Brně, Red Hat

„S cílem pomoci využívat pokročilé technologie ve výuce spolupracujeme v České republice s několika vysokými školami. Naším záměrem je podpořit prostředí umožňující připravovat absolventy technických oborů tak, aby ještě před svým příchodem do praxe získali zkušenosti s open source komunitami a open source vývojem.”

Tomáš Černý, koordinátor spolupráce, FEL ČVUT

“Naše fakulta se zaměřuje na přípravu špičkových softwarových inženýrů v rámci celého středoevropského regionu. Podpora ze strany společnosti Red Hat včetně sdílení znalostí a nabídnutí praktických zkušeností představuje pro studenty příležitost získat předpoklady k tomu, aby se stali technologickými a inženýrskými lídry v oblasti návrhu i vývoje podnikových systémů a middleware. Navíc tato spolupráce zajistí našim studentům přístup k rozsáhlé komunitě prakticky používaných open source projektů, ve kterých mohou uplatnit naše výzkumné aktivity a získat okamžitou zpětnou vazbu. Díky tomu může naše fakulta dosáhnout špičkové kvality v oblasti softwarového inženýrství.“

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.rredaht.com.  

O ČVUT

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná
a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 119 studijních programů a v rámci nich 442 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 451 – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering” bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems” a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“.