První vzdělávací aplikace IBM Watson pro iPad umožňuje přizpůsobit výuku na míru učitelům i žákům

Učitelé v texaském školním obvodu Coppell Independent School District jako první využívají nové aplikace pro iPad, které učení přizpůsobují zájmům a vlohám studentů. (TZ)

Praha, 31. října 2016 – Společnost IBM oznámila, že vydává první vzdělávací aplikaci IBM MobileFirst pro operační systém iOS. Aplikace IBM Watson Element for Educators umožňuje učitelům zcela novou úroveň zapojení díky tomu, že jim přináší celkový přehled o jednotlivých studentech, a to včetně informací o jejich zájmech, úspěších, akademických výsledcích, docházce, chování a studijních aktivitách. Tyto informace učitelům pomohou zaměřit se na individuální potřeby žáků, což může vést ke zlepšení jejich výsledků během předškolního věku až po střední školu.

Texaský Coppell Independent School District (ISD) představuje první školní obvod, který využívá aplikaci k prohloubení osobních interakcí a zlepšení výuky pro studenty. Coppell ISD patří k nejlépe hodnoceným školním obvodům v Texasu, který spravuje školy v Coppellu, Valley Ranch, Grapevine, North Irvingu a Dallasu pro téměř 12 300 žáků.

Se zvyšujícími se nároky na vzdělávání potřebují učitelé nástroje, které jim pomohou lépe určit potřeby všech studentů a současně připravovat takovou výuku, která je zaujme, udrží je aktivní a pomůže jim zvládnout látku. To je obzvlášť důležité vzhledem k tomu, že přibližně třetina amerických studentů potřebuje po nástupu na vysoké školy doučování. Přehled akademických i každodenních aktivit v reálném čase umožňuje učitelům nabízet žákům přístup šitý na míru a pomoct jim, když to potřebují.

„Společnost IBM již několik desetiletí soustavně využívá své kvalifikace, talentů a zdrojů, které jsou motorem pro inovace ve vzdělávání dnešních studentů – našich budoucích lídrů,“ uvedla Harriet Green, generální ředitelka divize IBM Watson Internet of Things, Commerce & Education. „IBM a Apple společně přichází s řešením Watson Element, které pomáhá učitelům získat přehled o tom, jaké mají jednotliví studenti schopnosti, preference a zájmy, díky čemuž výuku přizpůsobí na míru každému z nich.“

IBM Watson Element přináší učitelům komplexní náhled na každého jednotlivého studenta pomocí zábavné, jednoduché a intuitivní mobilní aplikace. Učitelé poznají své studenty nejen z hlediska školních výsledků, ale porozumí i jejich osobním zájmům, které jsou žáci ochotní sdílet. Mohou tak například okomentovat žákem dlouho očekávaný školní zápas ve fotbale, zvolení studenta předsedou školní studentské rady nebo informovat o úspěchu v přírodovědném projektu, který v žácích může vzbudit zájem o daný předmět.

Jedinečná funkce „spotlight“ v řešení Watson Element umožňuje učitelům sdílet mezi sebou informace o studentech, které pak mohou efektivně využívat. Když má například některý student výborné studijní výsledky, učitelé mohou na tohoto studenta upozornit.

Watson Element je aplikace, která proměňuje současnou podobu vzdělávání. Učitelé teď mají k dispozici systém, který se snadno používá a přináší jim aktuální informace. Mohou tak studenty poznat daleko důkladněji a lépe jim přizpůsobit výuku,“ uvedla Nancy Garvey, ředitelka výukových technologií v Coppell ISD.

Aplikace využívá Watson Enlight, což je účinný nástroj založený na vyhledávači, který učitelům usnadňuje získávání poznatků na základě dat a plánování vyučování. Díky integrovaným funkcím IBM Watson „Zpracování přirozeného jazyka“ aplikace učitelům navrhuje doporučený obsah učiva speciálně přizpůsobený potřebám a charakteristice konkrétních studentů. Pokud má například některý student potíže s látkou na hodině matematiky, Watson doporučí učiteli, aby pracoval s vizuálním obsahem, který zapojuje oblíbené koníčky daného žáka do metod, které mu už v minulosti pomohly.

Aplikace dále učitelům umožňuje zasáhnout, pokud se výsledky některého studenta zhoršují. S kolegy pak mohou řešit problémy a sdílet zkušenosti ohledně metod, které se osvědčily v jiných třídách a školních aktivitách.

IBM je uznávaný partner, a proto je samozřejmostí, že školám pomáhá zajistit bezpečí a soukromí citlivých informací. Řešení IBM Watson Element se vyznačuje schopností propojit data o studentech a získat z nich smysluplné poznatky ve srozumitelné, komplexní podobě. Společnost Apple nabízí aplikaci Watson Element v rámci svého širšího portfolia vzdělávacích nástrojů pro školy, jehož cílem je proměnit a zlepšit výuku pro žáky i učitele.

O vzdělávací divizi IBM Watson Education:

Divize IBM Watson Education proměňuje vzdělávání po celém světě s pomocí kognitivních výpočetních řešení. Kognitivní systémy Watson dovedou vstřebat velké objemy informací ve formě textu, audio či video nahrávek a uspořádat je takovým způsobem, který nejvíce odpovídá potřebám a vlohám každého studenta. Řešení IBM Watson Education se zaměřují na zlepšení výsledků studenta, přičemž pomáhají učitelům přizpůsobovat výuku všem žákům a studentům – od předškolního věku, přes základní a střední školu až po univerzitní a celoživotní vzdělávání. Další informace o aplikaci najdete na: http://www.ibm.com/watson/education/.

O organizaci Coppell ISD:

Coppell ISD je špičkový místní systém veřejného vzdělávání, který se pyšní vynikající pověstí a výsledky. Tento vysoce inovativní a efektivní obvod slouží více než 12 300 studentům z amerického Texasu, a to konkrétně v Coppellu, Valley Ranch, Grapevine, North Irvingu a Dallasu (Cypress Waters). Další informace o Coppell ISD najdete na webové stránce http://www.coppellisd.com/.

O řešeních IBM MobileFirst pro iOS:

Podrobnější informace o aplikacích a službách IBM MobileFirst pro iOS najdete na stránkách http://www.ibm.com/mobilefirst/us/en/mobilefirst-for-ios/ nebo www.apple.com/business/mobile-enterprise-apps.