Český router Turris Omnia se po velkém úspěchu na Indiegogo přesouvá do volného prodeje

Praha, 3. listopadu 2016 – Bezpečný router Turris Omnia dosáhl na crowdfundingové platformě Indiegogo úspěchu, který si při startu kampaně v listopadu loňského roku jen málo kdo představoval. Na jeho vývoj a výrobu se během necelého roku podařilo vybrat celkem 1 223 205 dolarů (téměř 30 milionů korun), což je 12 krát více, než vývojáři ze sdružení CZ.NIC původně očekávali; původní cíl byl 100 tisíc dolarů. Tento výsledek dělá z Turrisu Omnia nejúspěšnější českou kampaň na serveru Indiegogo. (TZ)

Všechny routery, které byly na Indiegogo objednány, více než 4 400 kusů, jsou už vyrobeny a na cestě k zákazníkům. V návaznosti na ukončení kampaně na Indiegogo byl dnes zahájen komerční prodej routeru Turris Omnia. Ten je od dnešního dne možné zakoupit například na e-shopech společnosti Alza po celé Evropě nebo přes distribuční společnost Discomp a to ve dvou variantách – Turris Omnia 2GB za cenu 8 832 korun a Turris Omnia 1 GB za cenu 7 622 korun.

Každý majitel routeru Turris Omnia si může, pokud chce, zapnout sledování síťových toků, díky čemuž pomůže utvářet bezpečnější internetové prostředí. Již nyní je po celém světe několik tisíců routerů Turris a Turris Omnia zapojených do unikátního, bezpečnostního internetového projektu.

Bezpečná brána do Internetu

Běžné routery spoléhají na instalaci aktualizací ze strany uživatelů, kteří však zpravidla nechávají tento proces bez povšimnutí, protože se o nových verzích často ani nedozví. Naproti tomu Turris Omnia se o bezpečnostní aktualizace postará zcela sám. Výrazně tak zvyšuje bezpečnost uživatele, což je s postupným rozšiřováním Internetu věcí stále naléhavější.

Víc než jen router

Kromě unikátního systému zabezpečení nabízí Turris Omnia také mnohem širší možnosti využití, a to díky svému vysokému výkonu a výbavě. Funkce síťového úložiště umožní rychlé sdílení médií či zálohování drahocenných dat. Slot na kartu SIM umožňuje připojení LTE modemu jako zálohu připojení k Internetu pomocí sítí mobilních operátorů. Turris Omnia, který je vyráběn v České republice, je natolik všestranný, že může v kooperaci s USB DVB-T tunerem sloužit například k distribuci televizního vysílání na mobilní telefony či počítače.

Připraven na budoucnost

Podobně jako mobilní telefony nebo počítače se vyvíjejí i síťové technologie. Málokdo je ovšem připraven nakupovat nový router a znovu konfigurovat celou síť ve chvíli, kdy přijde potřeba výkonnějšího zařízení. Turris Omnia je vysoce výkonné zařízení a díky třem uživatelsky přístupným mini-PCIe slotům pro instalaci rozšiřujících karet nebude potřeba router měnit ani v případě příchodu nových standardů WiFi. Uživatel v takové chvíli zakoupí novou WiFi kartu, připojí ji do zařízení a bude si nadále moci užívat nejpokročilejší technologie na trhu.

Dostupnost

Turris Omnia je již nyní možné objednat na e-shopech společnosti Alza.cz nebo na stránkách distribuční společnosti Discomp.