ADATA uvádí 3D NAND SATA 6Gb/s SSD disky SU800 M.2 2280

Praha, Česká republika – 4. 11. 2016 – ADATA Technology, přední výrobce výkonných modulů DRAM a NAND flash produktů a mobilního příslušenství, představila M.2 2280 verzi SSD disku Ultimate SU800 3D NAND. S vyšší hustotou, vyšší rychlosti a delší výdrží, než mají 2D NAND SSD disky, se SU800 v kapacitách 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB vejde na kompaktní kartu a dosahuje za atraktivních cen. Podporuje DRAM Buffer a SLC Caching pro zvýšení výkonu až na 560 MB/s při čtení a 520MB/s při zápisu, a to včetně zlepšení integrity dat prostřednictvím oprav chyb LDPC, Data Shaping a RAID Engine. SU800 M.2 2280 je ideální pro uživatele, kteří vyžadují jednoduchý, energeticky nenáročný upgrade na SSD disk bez kabelů. (TZ)

Hustější, rychlejší a odolnější SSD s menším otiskem

SU800 M.2 2280 se vejde do kompaktního PCB a připojuje se přímo do M.2 portů, které jsou standardem v noteboocích a stále častěji se objevují i ve stolních počítačích. Využívá 3D NAND s řadičem SMI a dodává se v kapacitách až 1 TB. Na rozdíl od 2,5“ SSD disků nepotřebuje kabely a má výrazně nižší energetickou spotřebu, takže se může nabíjet přímo ze základní desky. Přímé napojení na základní desku také pomáhá snížit latenci a zvýšit výkon o přibližně 10 % ve srovnání s 2,5“ disky SATA 6 Gb/s. SU800 M.2 2280 dosahuje rychlostí až 560 MB/s čtení a 520 MB/s zápis. Vydrží také déle než 2D NAND disky; vyznačuje se ukazatelem MTBF (střední čas mezi poruchami) v hodnotě 2 000 000 hodin oproti běžným hodnotám 1 500 000 hodin.

Nabitý funkcemi pro zlepšení výkonu a zabezpečení dat

SU800 M.2 2280 používá DRAM Cache pro urychlení datových přenosů, doplněné SLC Caching mode. Pro zlepšení integrity a bezpečnosti dat jsou k dispozici funkce kontrolního kódu opravujícího chyby LDPC (low density parity check), RAID Engine a Data Shaping. Poslední jmenovaná pomáhá vyrovnávat počty čtecích a zapisovacích cyklů, což prodlužuje životnost SSD disku.

Extrémní energetická efektivita šetří baterie

Jako všechny M.2 karty, i SU800 má velmi nízkou spotřebu. To pomáhá prodloužit výdrž baterie na jedno nabití u notebooků a snížit celkovou spotřebu u stolních počítačů. Celkovou spotřebu ještě více snižuje technologie DEVSLP (Device Sleep) pro přechod do extrémně energeticky nenáročného režimu spánku, pokud je disk delší dobu nepoužíván.

Naprosto jasný upgrade

Pro uživatele přecházející z 3,5“ a 2,5“ mechanických disků nabízí SU800 M.2 2280 zásadní zlepšení výkonu v kombinaci s výrazným snížení prostorových nároků, hlučnosti, množství uvolněného tepla a energetické náročnosti. Dokonce i pro uživatele SATA 6Gb/s SSD disků představuje mnohem jednodušší, snazší a spolehlivější SSD řešení, které si zaslouží úvahu. Stejně jako ostatní ADATA SSD disky, i Ultimate SU800 M.2 2280 zahrnuje licenci na utility pro správu disku SSD Toolbox a aplikaci pro přenos dat Migration Utility.

O společnosti ADATA

ADATA Technology je jedním z největších výrobců DRAM modulů a USB flash disků na světě. Nabízí komplexní řešení včetně paměťových karet, SSD disků a přenosných hard disků. Portfolio ADATA zahrnuje také energetické zdroje pro mobilní zařízení a řešení pro špičkové LED osvětlení. Produkty ADATA opakovaně získávají mezinárodní uznání od organizací, jako je iF Design Awards (Německo), red dot Awards, CES Best of Innovations Awards, Good Design Awards (Japonsko), Best Choice of Computex Awards a Taiwan Excellence Gold Awards. Slogan společnosti zní „Love, Life, Dreams” a ztělesňuje filozofii značky ADATA, která chce přinášet inovativní paměťové produkty. Pro více informací prosím navštivte www.adata.com.