CZC.cz se chystá na Black Friday, slevy bude postupně spouštět celý týden

Praha, 15. 11. 2016 – Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz se připravuje na největší slevovou akci ve své historii. U příležitosti neoficiálního svátku nakupování Black Friday letos bude nabízet slevy celý týden, a to od neděle 20. 11. do neděle 27. 11. 2016. V akční nabídce se objeví více než dva a půl tisíce produktů se slevou až 80 %. (TZ)

Zlevněné produkty nabídne CZC.cz napříč různými produktovými kategoriemi počínaje notebooky a mobilními telefony přes televize a herní konzole až po fotoaparáty a nejrůznější příslušenství.  

Ty nejzajímavější slevy se budou týkat vždy několika top produktů denně. „Všechny slevy nenabídneme současně, ale v případě vybraných top produktů je budeme postupně spouštět v průběhu celé akce. Začneme s 12 top produkty denně a v pátek 25. listopadu tento počet navýšíme na více než 150 top produktů. Kromě nich každý den nabídneme více než dva a půl tisíce dalších produktů se zajímavou cenou,“ popisuje mechaniku slevové akce Michal Gabriel, marketingový ředitel CZC.cz.

Při stanovení běžné ceny, na základě které se kalkuluje konkrétní výše slevy, vychází prodejce z doporučených maloobchodních cen. Akční nabídka potrvá do neděle 27. 11. 2016 nebo do vyprodání zásob.

Popularita Black Friday strmě stoupá

I když o zvyku či tradici jako ve státech Severní Ameriky prozatím mluvit nelze, těší se Black Friday každoročně většímu zájmu i u nás. „V rámci Black Friday jsme minulý rok zaznamenali o 40 % více objednávek než v roce předchozím. Skladové zásoby těch nejatraktivnějších produktů se přitom stihly rozebrat během několika málo minut,“ shrnuje zkušenosti z minulého ročníku Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz.

Rostoucí zájem potvrzuje také rekordní návštěvnost, kterou prodejce CZC.cz minulý rok zaznamenal. „Akční nabídka Black Friday minulý rok přilákala na web až trojnásobný počet návštěvníků oproti průměru za celý rok. Předčí přitom i návštěvnost v předvánočních špičkách,“ komentuje zákaznické chování Gabriel.

Na takový nápor je potřeba připravit také web a síťovou infrastrukturu. „Aby byl systém schopen přijímat a správně vyhodnocovat nadměrné požadavky na objednávky zboží, které je typicky dostupné pouze v omezeném počtu kusů, bylo potřeba vyvinout speciální rezervační systém, který předchází nadkapacitním objednávkám způsobeným enormním náporem. Všechny stránky týkající se Black Friday jsou navíc předem nacashované, k jejich zobrazení na straně zákazníka tak dochází v řádu milisekund, a to bez výrazné zátěže naší infrastruktury,“ popisuje nutná opatření spojená s takto velkými slevovými akcemi Milan Štěpán, ředitel technologie a vývoje webu CZC.cz.

Cyber Monday ve znamení GEEKů

Zatímco akční nabídka v rámci Black Friday bude zaměřena velmi široce, v pondělí 28. 11. 2016 na tuto slevovou akci CZC.cz naváže další obdobou amerického nákupního svátku, a sice Cyber Monday. Nabídka se tentokrát zaměří na užší cílovou skupinu – obsahovat bude zejména hardwarové komponenty, technické vychytávky a produkty určené pro hráče počítačových i konzolových her.

 

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i ocenění MasterCard Obchodník s elektronikou roku 2014 a 2015. Díky vlastním skladům a pobočkám po celé České republice je společnost schopna dodávat zboží ještě ve stejný čí následující den od objednání. Mezi její zákazníky patří nejen domácí uživatelé, hráči a počítačoví nadšenci, ale také firmy, školy a instituce. CZC.cz je ryze český internetový obchod s počítači a elektronikou a zaměstnává přes 200 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.czc.cz.