SAP v Barceloně představil druhou generaci SAP HANA a další novinky

PRAHA, Česká republika – 16. listopadu 2016 — Společnost SAP představila na konferenci TechEd v Barceloně řadu novinek a inovací. K těm nejzásadnějším patří druhá generace in-memory platformy SAP HANA, vylepšení analytických nástrojů z rodiny SAP BusinessObjects a SAP Connected Parking, řešení z oblasti internetu věcí, které usnadní nalezení parkovacího místa. Kompletní přehled oznámených novinek najdete zde. (TZ)


SAP HANA 2
Nová generace in-memory platformy SAP HANA 2 se zaměří na rozvoj podpory inovací a digitální transformace v podnicích. K hlavním novinkám nové generace patří vylepšení správy databáze i správy samotných dat, což přinese rychlejší zpracování výpočetně náročných vstupů nebo možnost vizualizace dopadu nových technologií ještě před jejich implementací. SAP HANA 2 nabízí inovace také v oblasti analytické inteligence, kde byla do nástrojů pro prediktivní analýzu přidána řada nových algoritmů. Ty je možné využít například pro začlenění strojového učení do vlastních aplikací. Pro vývojáře aplikací přináší SAP HANA 2 nově možnost využít preferovaný programovací jazyk pro integraci doplňujících funkcí.

„V roce 2010, kdy jsme představili SAP HANA, jsme se stali průkopníkem in-memory computingu. Od té doby tuto platformu neustále vylepšujeme, abychom mohli našim zákazníkům pomoci na cestě digitální transformace. SAP HANA 2 je dalším inovačním milníkem,“ řekl Bernd Leukert, člen výkonné rady pro produkty a inovace společnosti SAP.

SAP HANA 2 bude k dispozici od 30. listopadu a dvakrát ročně bude přinášet technologická vylepšení.


SAP BusinessObjects
Nové funkce přináší SAP také v portfoliu analytických cloudových a on-premise řešení SAP BusinessObjects. Oznámená vylepšení včetně strojového učení umožní využívat data novým způsobem a identifikovat tak nové obchodní příležitosti. Na SAPstore.com je k dispozici cloudové řešení SAP BusinessObjects Cloud, které umožní uživatelům realizovat všechny potřebné analytické operace včetně vizualizace, plánování a predikce obchodních aktivit. Vedení společností tak má k dispozici okamžité odpovědi na své otázky a navíc i simulace předpovídající dopady jejich rozhodnutí. SAP mimoto plánuje umožnit organizacím interakci s daty, která využívají SAP Digital Boardroom, analytický nástroj shromažďující informace o všech částech podniku, a Microsoft Surface Hub, což dále rozšíří možnosti spolupráce napříč jednotlivými firemními odděleními. Ve 25 zemích je také k dispozici mobilní aplikace SAP BusinessObjects Roambi, která přináší na displeje mobilních zařízení možnost neustále kontroly nad daty, a to formou detailních vizualizací.

SAP pro lepší parkování
Řešení SAP Connected Parking umožňuje s pomocí technologií pro internet věcí, velká data, a cloud lepší správu parkovacích kapacit. Řešení poskytuje sjednocený přehled o aktuální dostupnosti parkovacích míst napříč různými lokacemi, umožňuje rezervace míst a přináší řadu dalších funkcí pro jejich správu a provoz. SAP zároveň podepsal dohodu se společnostmi Bosch a DESIGNA Verkehrsleittechnik, které budou řešení integrovat do svých systémů. Společnosti Bosch například pomůže v rámci řešení Bosch Secure Truck Parking vyhledávat bezpečná místa pro parkování kamionů a pomůže tak zamezit škodám způsobeným krádežemi v zaparkovaných vozech, které jen v Evropě ročně v logistickém průmyslu dosahují 16,4 mld. eur.

Více informací najdete v a SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají více než 335 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Business Services Centre Europe (SAP BSCE), SAP Ariba a Concur. Další informace naleznete na www.sap.com.