Lidové noviny už potřetí získaly prestižní evropské ocenění za magazín Esprit

Letošní 18. ročník celoevropské novinové soutěže European Newspaper Award přinesl do redakce Lidových novin další ocenění. Nejstarší dosud vycházející český deník získal už potřetí ocenění v kategorii Magazín roku za svůj stylový magazín Esprit. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 191 titulů z 27 zemí. Ceny, kterým se přezdívá „Oscary za novinový design“, letos rozdělovalo 15 členů mezinárodní poroty, pocházejících z devíti zemí. (TZ)

Porotci už potřetí ocenili magazín Esprit, který obdržel cenu za svou titulní stranu z únorového čísla a desetistránkovou fotostory o českém baletu. Esprit, který se věnuje módě, designu, umění a architektuře, vychází v LN měsíčně už sedmým rokem.

„Již třetí ocenění pro Esprit je potvrzením toho, že Lidové noviny přinášejí svým čtenářům i obchodním partnerům mimořádný suplement, který obstojí i na evropské úrovni. Velký dík patří vedoucí redaktorce Evě Hlinovské, art directorovi Petru Puchovi a všem autorům, kteří se na tvorbě Espritu podílejí,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.

Lidové noviny zaznamenaly v letošním roce meziroční zvýšení počtu předplatitelů i celkové čtenosti. Podle nejnovějších výsledků výzkumu Media projekt si Lidové noviny denně přečte 211 tisíc čtenářů, což je o sedm tisíc více než před rokem. Rovněž zpravodajský server Lidovky.cz zaznamenal výrazný nárůst, a to jak v počtu uživatelů, tak v počtu zhlédnutých stránek. Už potřetí za sebou se mu podařilo překonat milionovou hranici v množství reálných uživatelů za měsíc.