Nový laserový projektor Canon XEED 4K600STZ vytváří velmi ostrý 4K obraz a hodí se pro různé typy aplikací

PRAHA, 22. listopadu 2016 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes představila nejnovější přírůstek do své produktové řady instalačních projektorů – Canon XEED 4K600STZ. Nový model se může pochlubit hmotností pouhých 26 kg, precizním 4K rozlišením a vynikající obrazovou kvalitou – to vše ve vysoce kompaktním provedení. (TZ)

Canon XEED 4K600STZ je následníkem projektoru XEED 4K501ST. Umožňuje promítat obraz i na zakřivené a klenuté plochy, a to i v režimu na výšku nebo s využitím více skládaných obrazů při současném zachování zaostření každého z nich. Všechny tyto vlastnosti předurčují nový projektor jako ideální řešení pro široké využití, včetně pokročilých tréninkových simulátorů, konstrukčních projekcí, muzejních expozic a zobrazování digitálních reklam i značení.

Díky nativnímu 4K rozlišení (4 096 x 2 400), technologii polovodičového zdroje světla s výkonem 6 000 lumenů a s dlouhou životností přes 40 000 hodin (v režimu ultra-long life) nabízí Canon XEED 4K600STZ vynikající 4K HDR obraz. Součástí nového projektoru je i AISYS (Aspectual Illumination System) – jedinečný optický systém, který spolu s nativním kontrastním poměrem 4 000:1 a s dynamickým kontrastem 10 000:1 zajišťuje působivě ryzí barevné podání i věrnou reprodukci černé.

Mezi výhody projektoru XEED 4K600STZ patří také širší použitelnost – nový model nabízí čtyři vstupy DVI-D a dva vstupy HDMI 2.0. Podporuje také projekci vysoce kvalitního obsahu z různorodých 4K zdrojů při frekvenci 60 Hz z jednoho kabelu HDMI a s téměř okamžitou dobou odezvy 16,6 ms. Díky kompatibilitě se standardem Crestron a konektivitě Wi-Fi, Ethernet a USB mají uživatelé k dispozici výkonná síťová rozhraní i možnost dálkového ovládání.

Canon XEED 4K600STZ využívá precizní 4K objektiv s 1,3násobným zoomem a s konstantní světelností f/2,6, díky které se může nový projektor pochlubit neměnnou úrovní jasu v celém rozsahu zoomu. Projekční poměr 1,0 až 1,3 umožňuje promítat obraz s třímetrovou úhlopříčkou (120 palců) ze vzdálenosti 2,7 metrů.

„Dnešní uvedení projektoru XEED 4K600STZ představuje další milník v rámci produktové řady instalačních projektorů značky Canon pro 4K rozlišení,“ říká Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications ve společnosti Canon Europe. „Nový projektor je neuvěřitelně kompaktní i lehký a díky tomuto designu v kombinaci s výkonem 6 000 lumenů jde o ideální řešení pro nejrůznější typy využití s pevnou instalací. Od simulačních prostředí vyžadujících ultra vysokou obnovovací frekvenci a plynulé zobrazování pohybu až po instalace v muzeích, kde jsou důležité kompaktní rozměry a pro zprostředkování dokonalého zážitku vysoké rozlišení. Uvedením modelu XEED 4K600STZ opět posouváme hranice práce s projekční technikou a přinášíme širokou škálu vlastností, které naplní požadavky různorodých koncových uživatelů.”

Projektor Canon XEED 4K600STZ bude v prodeji od jara 2017.

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.