SodaStream spustil provokativní video „Hanba nebo Sláva“, jehož hlavními protagonisty jsou postavy „Hora“ a „Septa Unella“ ze Hry o trůny

Přední světový producent perlivé vody spojil své síly s Thorem Björnssonem a Hannah Waddingham a v nové kampani propagující pití čerstvé perlivé vody připravené doma z kohoutku bez tahání znečisťujících plastových lahví (TZ)

https://www.youtube.com/watch?v=TXkXD8RC24s&authuser=0

 

Paříž, Francie (22. listopadu 2016)SodaStream International Ltd. – světová jednička v produkci perlivé vody – vsadila ve své nové kampani na spojení s ikonami populárního seriálu HBO,  HRA O TRŮNY: Thorem Björnssonem a Hannah Waddingham. Třetí postavu provokativního spotu ztvárnil komik Ross Hatt a jednu z vedlejších rolí generální ředitel společnosti SodaStream – Daniel Birnbaum.

Celá kampaň je koncipována jako výzva ke změně. K oslovení konzumentů perlivé vody využívá ikonickou scénu „Cesta pokání“ z 5. série seriálu HRA O TRŮNY, humor a moment překvapení. Soustředí se na výrobu perlivé vody v domácích podmínkách s využitím čerstvé vody z místních vodovodů. Výzva zdůrazňuje snahu o trvalou změnu nákupních zvyklostí s důrazem na snižování výroby a distribuce jednorázových plastových láhví, které znečišťují planetu.

„Každý den se na celém světě použije více než miliarda lahví na nápoje. Naprostá většina tohoto plastu skončí na skládkách, ale také v parcích a oceánech,“ vysvětluje Daniel Birnbaum, generální ředitel společnosti SodaStream.Beru tento problém velmi osobně, a to je i důvod, proč jsem se podílel na natáčení tohoto videa. Dobrá zpráva je, že ve většině částí světa máme čerstvou vodou z vodovodu, kterou si můžeme vychutnat i perlivou, aniž bychom denně znečišťovali planetu. Jednorázové plastové láhve jsou zlozvykem, který patří do minulosti. Miliony lidí si už pomocí výrobníku SodaStream připravují perlivou vodu doma. Snižují tak objem škodlivého plastového odpadu a my doufáme, že je brzy budou následovat další.“

Thor Björnsson svoji účast na kampani komentoval takto: „Čerstvá, kvalitní voda z kohoutku je mým preferovaným nápojem. Perlivou vodu jsem si připravoval se SodaStreamem doma už od malička a vyzývám každého, aby učinil totéž. Se SodaStream můžete využít přírodní zdroj vody a snížit tak celkové znečištění Matky Země.“ Hannah Waddingham k tomu dodává: „Jsme hrdí na práci se značkou SodaStream, která nabízí každému možnost podporovat zdravější a udržitelný způsob života.“

Kampaň, která obletí celý svět, poběží v České republice na online kanálech FB a YouTube. Celý teaser můžete shlédnout zde. Pro Thora a SodaStream se nejedná o první spolupráci. V předchozí sezóně úspěšně uvedli kampaň s názvem „Heavy Bubbles“. Ta využívá Islanďanových fyzických předností, díky nimž získal titul nejsilnějšího muže Evropy. Kulturista a 206 cm měřící basketbalista Hafþór Júlíus Björnsson se na hereckou dráhu vydal až roku 2014, kdy přijal roli Gregora Cleganea v seriálu HRA O TRŮNY. Islanďané jsou na Björnssona pyšní nejen za jeho ztvárnění postavy Hory v kultovním seriálu. Seveřan je rovněž druhým nejsilnějším mužem světa a přemožitelem 1000 let starého rekordu, při kterém uzvedl 640 kg a se zátěží ušel pět kroků.

O značce SodaStream

SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů.*

Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.

 

Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream  domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.

Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz

* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.