Privátní cloud zrychlí inovace ve výrobě zemědělských strojů

T-Mobile spolu se společností Alef NULA kompletně přebudovaly datové centrum největšího českého výrobce zemědělských strojů, firmy Agrostroj Pelhřimov. Ta také vyrábí a dodává komponenty k zemědělským strojům pro velké zahraniční partnery a je největším univerzálním kooperantem v Evropě. Nové datové centrum je postaveno na řešení Cisco HyperFlex. Agrostroj Pelhřimov je jednou z prvních firem v Evropě, která tento systém nasadila. (TZ)

„Stáli jsme před volbou, zda datové centrum postupně rozšiřovat a doplňovat ho, aby odpovídalo zvýšeným nárokům, nebo jej radikálně přebudovat a zvolit technologii, která nám umožní další růst. Rozhodli jsme se postavit si privátní cloud založený na Cisco HyperFlex, což nám kromě výrazného snížení nákladů umožňuje mnohem rychleji reagovat na požadavky zákazníků a soustředit se na strategický rozvoj a ne na údržbu stávajícího datového centra,“ říká Jindřich Šustr, IT manažer Agrostroj Pelhřimov.

„Agrostroj Pelhřimov si zvolil řešení, které mu umožnilo snížit počet fyzických serverů z dvaceti pěti na tři, redukoval také počet administrátorů ze tří na jednoho, ale především nyní může snadno rozšiřovat kapacitu, lépe alokovat zdroje, ale stále mít vysokou dostupnost a bezpečnost, vše centrálně spravované i škálovatelné,“ oceňuje volbu Agrostroje Richard Novák, ředitel ICT zákaznických řešení společnosti T-Mobile.

„Podnikání dnešních firem klade důraz na flexibilitu a IT oddělení se musí rychle přizpůsobovat měnícím se potřebám byznysu. Zprovoznění nových systémů by mělo probíhat v řádu hodin, protože prodlevy v řádu dnů a týdnů znamenají pro firmu ztrátu. Nasazením technologií HyperFlex jde Agrostroj těmto potřebám vstříc,“ říká Michal Stachník, generální ředitel společnosti Cisco ČR a dodává: „Systémy HyperFlex snižují náklady na vlastnictví o 30 % a poskytují až o 40 % vyšší výkon oproti konkurenčním řešením, což umožňuje rozšířit hyperkonvergenci na širší okruh podnikových pracovních zátěží.“

Cisco HyperFlex je kompletní hyperkonvergentní systém postavený na technologii Cisco UCS. Kombinuje softwarově definovanou síťovou a výpočetní část s novou generací platformy Cisco HX Data Platform. Umožňuje velmi rychlé rozvrstvení výkonu a dynamickou distribuci dat, zajišťuje vysokou dostupnost a umožňuje ušetřit až 80 % kapacit datových úložišť. Mění nároky na lidské zdroje a snižuje potřebnou energii na provoz datových center. Celé datové centrum Agrostroje je nově tvořeno pouze 3 NODy (ekvivalent 1U-2U rack serveru) postavenými na technologii Cisco UCS a poskytuje podporu pro více než 700 koncových stanic a dalším 20 systémům (provoz, výroba a administrativní agendy).

O T-Mobile

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, letos slaví 20 let na českém trhu. S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu.
T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti
a špičkové inovace v oblasti technologií. 

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce
a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů).