Pokrytí základní školy bezdrátovou sítí

Základní školu Hlučín – Rovniny na Opavsku navštěvuje bezmála 700 žáků a pracuje zde téměř 80 zaměstnanců včetně pedagogů. Škola se specializuje na výuku cizích jazyků a péči o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Výuka je podporována moderními technologiemi v učebnách a nově i bezdrátovou sítí, dostupnou všem zaměstnancům i žákům. (TZ)

Stávající bezdrátové sítě školy, postavené na domácích Wi-Fi routerech a dostupné pouze na několika místech školní budovy, zcela nevyhovovaly jak svojí spolehlivostí, tak kapacitou pro připojení většího množství klientů. Zyxel proto připravil off-line návrh pokrytí školy signálem Wi-Fi a vyprojektoval novou síťovou infrastrukturu. Cílem projektu bylo zajištění kompletního pokrytí prostor školy stabilním signálem Wi-Fi a připojení počítačů a dalších zařízení k Ethernetu. Realizaci projektu schválila rada města Hlučín, která je zřizovatelem školy.

Během prázdnin byla ve škole vybudována strukturovaná kabeláž, ke které byly následně připojeny gigabitové přepínače Zyxel řady GS1920 a přístupové body Zyxel NWA5123-NI v2. Přístupové body bezdrátové sítě jsou řízeny kontrolérem Zyxel NXC2500 a napájeny prostřednictvím Ethernetu (PoE). Přístupové body Zyxel NWA5123-NI v2 pracují se standardy 802.11a/b/g/n a signál bezdrátové sítě vysílají v pásmech 2,4 i 5 GHz. Technologie TX Beamforming řeší pokrytí prostor bez slepých míst a kolísání kvality signálu. Funkce roamingu umožňuje volné přecházení uživatelů bezdrátové sítě po budově, při kterém se jejich zařízení automaticky připojuje ke vhodnému přístupovému bodu.

Nová síťová infrastruktura Základní školy Hlučín – Rovniny je připravena na připojení několika stovek klientských zařízení. Ve škole je k dispozici několik oddělených Wi-Fi sítí, jejichž provoz je řízen kontrolérem. Díky tomu mohou k internetu bezpečně připojovat svá vlastní zařízení zaměstnanci i žáci školy a současně je možná autentizace a správa účtů pro hosty.

V ceně síťových zařízení Zyxel, instalovaných v Základní škole Hlučín – Rovniny, je rovněž i servis s garancí případné výměny vadného zařízení nejpozději během následujícího pracovního dne a omezená doživotní záruka na všechny síťové prvky (platná ještě po dobu pěti let od ukončení výroby daného prvku).

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní. Zyxel, Your Networking Ally.

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa