Světově první DLP projektor se 4K rozlišením a THX HD Display certifikací

Praha 7. 12. 2016 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh nový model pro domácí kino BenQ W11000. První a zatím světově jediný DLP 4K UHD projektor s prestižní certifikací THX pro HD obraz nabízí 8,3 milionu pixelů, barevné podání odpovídající standardu Rec. 709, vysoký dynamický kontrast 50 000:1 a úpravu promítaného obrazu horizontálně i vertikálně pomocí Lens Shift. (TZ)

„BenQ W11000 korunuje výrazný inovační pokrok BenQ,“ říká Conway Lee, president BenQ Corporation, a dodává: „Poskytuje stejné technologie, jaké se používají ve všech světových IMAX sálech včetně obrazového výkonu 8,3 milionu pixelů s UHD rozlišením a THX certifikací.“

Špičková kvalita obrazu

Projektor využívá pokročilého DMD čipu s technologií XPR a reprodukuje obraz s rozlišením 4K UHD, tedy 3840 x 2160 obrazových bodů s celkem 8,3 milionu pixelů, což je čtyřikrát více než u klasického 1080p projektoru. Umožňuje to speciální optický systém složený z 14 dílů a poskládaný do 6 skupin čoček. Jeho součástí je i přesně kalibrované šestirychlostní RGBRGB barevné kolečko s jemně vyladěným povrchem a jednotlivými barevnými segmenty.

Mimořádně kvalitní a detailní obraz je dále podpořen i vysokým nativním ANSI kontrastním poměrem jasně ztvárňujícím tmavé i světlé scény a technologiemi Active Iris a Dynamic Black, které zajišťují inteligentní kontrolu intenzity osvětlení optického systému v závislosti na promítané scéně. K dispozici je také BenQ CinemaMaster Video+ vylepšující obrazovou reprodukci.

Prestižní THX certifikace

Nový projektor splňuje nejen normy sRGB, ISFccc a HDTV Rec. 709, ale odpovídá také nejvyššímu standardu kvality THX. Pro jeho dosažení bylo přitom třeba zanalyzovat více než desetinásobek dat a provést sedmkrát více inženýrských prací oproti standardu Rec.709.

BenQ W11000 byl vyvíjen přes 18 měsíců, prošel třemi koly testování v sídle THX v San Franciscu a podstoupil přes 200 laboratorních testů pokrývajících 500 měřených bodů přesnosti barev, precizní gammy, teploty barev, uniformity obrazu a také mimořádně vysokého kontrastního poměru 50 000:1. Výsledkem předkalibrovaného módu inženýry z THX je tak filmový obraz ve zcela autentické podobě zamýšlené režiséry.

Design a variabilita

Novinka se vyznačuje i flexibilní instalací, má 1,5násobný zoom, horizontální i vertikální korekci obrazu a prostřednictvím volitelných objektivů Phoenix Pro a Paladin také ultra široký poměr stran 2,35:1. Při návrhu byl kladen důraz také na decentní a moderní styl v podobě tmavého designu, oblých linií a nenápadného panelu s konektory. Samozřejmostí je přirozené a účinné chlazení, které nasává studený vzduch z levé přední strany, směruje ho přes komory uvnitř a následně odvádí předním panelem vpravo ven.

Domácí filmový projektor BenQ W11000 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 162 990 Kč s DPH v České republice a 5999 euro s DPH na Slovensku.

 

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”).

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.