Fotky z baletu Louskáček téměř ve tmě? Úžasné, podívejte se i do zákulisí!

Na exkluzivní sérii snímků uvedených společností Nikon se na pódium vydává balerína Nizozemského národního baletu Melissa Chapski (na Instagramu jako ballerinachi), aby zatančila vůbec první ztvárnění Tance Cukrové víly z baletu Louskáček v téměř úplné tmě. Podívejte se na krásné snímky i do zákulisí z focení na tomto videu: https://youtu.be/8TFWjkrVuHw (TZ)

Balerína Melissa Chapski komentovala po dokončení fotografování: „Tanec ve tmě byl skutečně náročný – v některých částech představení jsem neviděla dobře na podlahu, abych se orientovala, kam se pohybuji. Bylo působivé vidět, jak se vše nakonec podařilo, což by nebylo možné bez tvůrčího přístupu choreografa, fotografa i mě samotné – výsledné dílo bylo vytvořeno na základě spojení několika tvůrčích myslí.“

Melissa je zachycena při tanečním ztvárnění světoznámého klasického vánočního tance fotoaparátem Nikon D3400, což je digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro začátečníky. Úžasné fotografie ukazují, že za nízké hladiny osvětlení tento fotoaparát umožňuje snadné pořizování vysoce kvalitních snímků a jejich okamžité sdílení pomocí bezdrátové technologie Nikon SnapBridge, spojující fotoaparát s chytrým telefonem.

Fotograf souboru Anglického národního baletu a baletní tanečník Laurent Liotardo (na Instagramu jako  balletandphotos) pořídil snímky s pomocí fotoaparátu D3400 během unikátní fotografické akce v divadle De Brakke Grond v Amsterdamu. „Jako taneční fotograf se musíte pokaždé vypořádat s nároky vyžadovanými pro zachycení letmých okamžiků, často v málo osvětleném prostředí, a pokud zmeškáte snímek, novou příležitost již nemáte“, říká Laurent. „Fotografoval jsem přístrojem Nikon D3400, který jsem použil pro zachycení krásných křivek a pohybů Melissy na dramaticky tmavém pozadí divadla. Jsem zvyklý fotografovat za tmy – někdy nevidím denní světlo celé dny – takže na mě velmi zapůsobilo, že tento malý a dostupný fotoaparát se přizpůsobil podmínkám a umožnil mi rychle se pohybovat a okamžitě snadno sdílet pořízené snímky.“

S lehkým fotoaparátem D3400 je snadné pořizovat vysoce kvalitní snímky díky kombinaci velkého obrazového snímače formátu DX s 24,2 milionu pixelů a výkonného systému zpracování obrazu Nikon EXPEED 4. Objektiv NIKKOR pomáhá získat výsledky s bohatými detaily. Široký rozsah citlivostí ISO v hodnotách 100 až 25 600 znamená, že můžete získat brilantní snímky i v téměř úplné tmě na představení, koncertě nebo venku v noci. Funkce Nikon SnapBridge udržujte spojení mezi fotoaparátem a chytrým zařízením prostřednictvím technologie Bluetooth®, takže jsou snímky plně synchronizovány již během fotografování. Stačí jen uchopit telefon a snímky jsou v něm připravené na sdílení: bez starostí, bez čekání.

Exkluzivní představení Tanec Cukrové víly z baletu Louskáček, které bylo pořádáno v téměř úplné tmě, vytvořili pro Nikon nizozemští choreografové House of Makers. Tutu sukně byla vytvořena ručně na zakázku pro toto představení.

Použité vybavení

Laurent Liotardo používal při práci na tomto projektu následující vybavení:

-END-

* Logotyp Bluetooth® a loga jsou registrované ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a veškeré jejich použití společností Nikon a jejími pobočkami probíhá v rámci licence.

Laurent Liotardo

Laurent, který původně pochází z města Marseille na jihu Francie, nyní sídlí v Londýně a je více než 10 let profesionálním fotografem specializovaným na taneční fotografii, film a svatební fotografii.

Laurentovu zaujetí pro fotografii konkuruje pouze jeho hlavní inspirace – balet. Od 17 let je profesionálním baletním tanečníkem s kariérou po celé Francii. V roce 2003 se stěhuje do Velké Británie a vstupuje do Anglického národního baletu, kde tančí až doposud. Laurent mnoho let pracuje s fotoaparáty Nikon, zejména s modely D810, D5 a D700, a je nadšeným uživatelem objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností, které upřednostňuje před jinými objektivy.

Melissa Chapski

Devatenáctiletá Melissa Chapski tančí od svých 15 let – což je ve světě baletu relativně krátká doba. Pochází ze státu Massachusetts v USA a studovala profesionální tréninkový program ve škole Ellison Ballet v New Yorku. Nyní sídlí v Amsterdamu, kde od srpna 2015 tančí pro skupinu Junior Company Nizozemského národního baletu. Doposud se zúčastnila mnoha mezinárodních soutěží a získala zlatou medaili v baletní soutěži Indianapolis International Ballet Competition a Youth America Grand Prix v roce 2015.Pro získání dalších informací o oceněných produktech Nikon navštivte webovou stránku www.europe-nikon.com