SAP představil analytickou službu využívající data z vesmíru

PRAHA, Česká republika – 13. prosince 2016 — Společnost SAP ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) představila službu Earth Observation Analysis. Služba je postavená na platformě SAP HANA a umožňuje kombinovat její analytické schopnosti s daty agentury ESA o pozorování země, zejména s údaji z programu Copernicus. Uživatelům se tím otevírá nová oblast obchodních příležitostí, kde mohou využít data s geoprostorovým kontextem. (TZ)

„Naše partnerství s ESA vytváří prostor pro vznik nového druhu obchodních příležitostí a pomáhá tak vyplnit prostor mezi tradičním pozorováním Země a digitalizovaným podnikatelským prostředím. V řadě různých oborů se tak otevírá budoucnost aplikacím využívajícím „vesmírná“ data např. v oblasti digitálního farmaření nebo chytrých měst. Tato data dají firmám konkurenční výhodu a vytvoří nová technická pracovní místa,“ řekl Dr. Carsten Linz, vedoucí Centra pro digitalizaci ve společnosti SAP.

Služba Earth Observation Analysis nabídne nový pohled soukromým i veřejným organizacím působícím v celé řadě oborů od pojišťovnictví přes těžební průmysl a zemědělství až po maloobchod, veřejné služby nebo ochranu životního prostředí. Díky přístupu k historickým i aktuálním satelitním datům z celého světa budou moci dělat lepší rozhodnutí v základních otázkách důležitých pro jejich oblast činnosti, jako je například rozhodnutí, kudy vést dráty vysokého napětí, kde vybudovat novou prodejnu nebo kdy začít sklízet úrodu. K dispozici přitom uživatelům bude API (Application Programming Interface) rozhraní pro vývoj vlastních aplikací.

Německá zajišťovna Munich Re využívá službu Earth Observation Analysis pro predikci budoucích událostí a s nimi spojených rizik. „Požáry mají každoročně tragické dopady na přírodu, lidi i jejich domovy a podniky,“ upozornil Andreas Siebert, ředitel pro oblast geoprostorových řešení ve společnosti Munich Re, a dodal: „zatímco průběh požáru samotného je obtížné předpovídat, nová služba od společnosti SAP využívající satelitní data nám umožňuje přesně spočítat náklady a rizika související s požáry a dokonce odhadnout pravděpodobnost jejich budoucího výskytu. To nám ve výsledku umožní udržet nízké náklady ve prospěch našich klientů.“

Službu Earth Observation Analysis si mohou zájemci do 31. prosince 2016 zdarma vyzkoušet zde. Plnou verzi plánuje SAP uvolnit v průběhu prvního čtvrtletí 2017. Účtování za službu bude probíhat na základě reálného využívání.

Podrobnosti a více informací najdete v SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají více než 335 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services (dříve SAP BSCE), SAP Ariba a Concur. Další informace naleznete na www.sap.com.