Čtenáři iDNES.cz přispěli na pomoc Nicolasovi, Vánoční sbírka pokračuje pomocí pro Juditu

Tradiční Vánoční sbírku vyhlásila redakce iDNES.cz společně s Nadací Agrofert a Kontem Bariéry před 14 dny. Čtenáři přispěli na pomoc sedmiletému Nicolasovi, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Podařilo se vybrat finanční prostředky, které pokryjí roční náklady na asistentku. Vánoční sbírka pokračuje, čtenáři teď mohou pomoci i sedmnáctileté Juditě. (TZ)

„Jsem ráda, že máme šanci ukázat čtenářům, že v téhle zemi nežijí jenom úspěšní, spokojení a zdraví lidé, ale také poměrně velká skupina těch, kteří potřebují naši pomoc. A to se v téhle sbírce každoročně daří,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Sedmnáctiletá těžce postižená Judita sama nezmůže prakticky nic a je zcela odkázaná na stálou pomoc a péči svojí maminky. Paní Jeriová žije s těžce postiženou Juditou sama ve staré chalupě a potřebuje peníze na zaplacení rehabilitací i bortícího se stropu.

„Vždy a znovu obdivuji maminky, jako je paní Jeriová. Její příběh snad každému z nás připomene, jak důležité je vážit si opravdových hodnot. Moc doufám, že prostřednictvím Vánoční sbírky Juditě a její mamince společně alespoň trochu zpříjemníme letošní svátky,“ říká Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace Agrofert.

Celý příběh Judity naleznete zde: Vánoční sbírka – Judita