Dellu se daří ve všech klíčových oblastech

Praha, 19. prosince 2016 – Společnost Dell má za sebou v České republice, která je v současnosti jedním z nejvíce rostoucích trhů v Evropě, úspěšné období. I přes celkový pokles trhu se jí daří v klíčových oblastech notebooků, serverů, datových úložišť a síťových prvků. Ve všech těchto kategoriích dokázala zvýšit v Česku svůj podíl na trhu. (TZ)

Růst v segmentu počítačů a notebooků

Její prodeje počítačů komerčním zákazníkům meziročně rostly a s celkovým 17,6% podílem na trhu se v uplynulém kvartálu po delší době dostala na druhou pozici před Lenovo. Česká pobočka tak byla nejúspěšnější v rámci svého regionu. Ještě lépe si vedla u spotřebitelských zařízení, kde se jako jediná držela v zelených číslech a v meziročním i kvartálním srovnání překonala 30% hranici růstu. Za tento úspěch vděčí především svým notebookům, dobře si však vedla také v prodeji monitorů. Tohoto růstu dosáhla i přesto, že její nabídka v oblasti nejlevnějších zařízení je výrazně menší než u ostatních výrobců. Navíc trh dlouhodobě oceňuje vysokou kvalitu servisu, a to i v segmentu domácností a malých firem.  S velkým odstupem byl Dell druhý také v prodeji pracovních stanic s 31% podílem na trhu. Vyplývá to ze statistik společnosti IDC.

Jednička v prodeji monitorů

Dellu se vedlo i na trhu s monitory. V České republice se umístil první s 16,3% podílem na trhu. V rámci regionu EMEA obhájil pozici jedničky před HP a LG a po uplynulém čtvrtletí je jediným z tří hlavních prodejců, jehož tržní podíl rostl bez přestání čtyři kvartály za sebou. V komerční oblasti byl dokonce jedničkou po celých osm čtvrtletí v řadě, nyní na více než 85 % evropských trhů včetně českého.

Číslo jedna na trhu datových úložišť

Po dlouhodobém růstu v oblasti mid-range a malých datových úložišť dosáhl Dell s podílem 19 % ve třetím kvartále poprvé na pozici číslo jedna.

Na trhu se servery docílil s velkým náskokem největšího meziročního růstu – 20,8 % – a s konečným 35% podílem na trhu se tak téměř dotáhl na HP.

Trvalého růstu obratu i podílu na trhu firma dosahuje také v oblasti síťových prvků, a to zejména v oblasti datových center.

###

O společnosti Dell

Společnost Dell, se svými oceňovanými stolními počítači, laptopy, zařízeními typu 2-v-1, tenkými klienty, výkonnými pracovními stanicemi a odolnými rugged zařízeními do specializovaného prostředí, monitory a koncovými bezpečnostními řešeními a službami, poskytuje dnešním pracovníkům vše, co potřebují, aby se mohli bezpečně připojit, tvořit a spolupracovat odkudkoliv a kdykoliv. Dell, součást skupiny Dell Inc., poskytuje služby zákazníkům všech velikostí a nabízí nejširší a nejinovativnější portfolio zařízení pro koncového zákazníka v oboru.